Anett Kontaveit alistas kindlalt endise maailma neljanda reketi

Anett Kontaveit tegutses seekord kindlalt. / Foto: AFP/Scanpix

Vihma tõttu mängu ootamine kestis Anett Kontaveidil Clevelandi turniiril kolmapäeval kauem kui mäng ise, kui Eesti esireket alistas Clevelandi turniiri 2. ringis Carolina Garcia (Prantsusmaa) 6:3, 6:3.

Kirjutasime juba eelvaates, et Garcia on endine maailma neljas reket, kes 2017. aastal tegi Hiinas duubli Wuhani ja Pekingi turniiri võitmisega. Kuid viimasel kolmel hooajal on prantslanna areng teinud vähikäigu ja Clevelandi turniiri eel oli ta maailma edetabelis alles 61. kohal.

Statistiliselt on kõige tähtsam, et Kontaveit ei kaotanud selles mängus ühtki oma servigeimi ja vastasel polnud isegi murdepalli. Mõlema seti algul suutis Garcia Anettiga sammu pidada, aga siis ikkagi loovutas servigeimi. Esimene sett oli võrdne seisuni 3;3. Garcia servis hästi ja oli selle aja jooksul löönud kolm ässa. Kohtumise esimeses geimis oli Anettil siiski murdepall kasutada, kuid tervikuna oli selles geimis domineerivam prantslanna. Kuid seisul 3:3 tegi Garcia paar lihtsat viga ja pärast Anett ilusat äralööki oligi prantslanna silmitsi murdepallidega. Kohe esimese neist ta kaotas ja seti lõpp kuulus kindlalt Kontaveidile, kes korra veel murdis Garcia servi.

Teoses setis läksid Anettil eduseisul 1:0 kaduma kolm murdepalli, aga ta ei lasknud ennast häirida. Serv toimis endiselt ja seisul 3.2 sai ta kätte ka mängu otsustanud murde. Tõsi, natuke aitas kaasa võrgulint – Garcia eduseisul 40:30 lõi Anett palli selle kaudu vastasele püüdmatult täpselt joonele. Aga üldiselt polnud Garcial midagi teha – Anett oli üheaegselt nii teravam pool kui ka eksis vähem.

Omapärase seigana võiks märkida, et Clevelandis ei korja palle mitte poisid-tüdrukud, vaid hoopis vanaemad-vanaisad. Ainult võrgu ees, kus rohkem tuleb joosta, on pandud tööle nooremad pallipoisid-tüdrukud. Võib isegi pisut kiita tennisiste, keda selline “omapära” muigama ei pannud, kui sulle servimiseks viskab palli pensionär.

Kontaveit võitis lõpuks ässad 7:4, kuid tegi kaks topeltviga ja vastane mitte ühtki. Esimese servi õnnestumisprotsent oli prantslannal parem (61 vs 53), aga esimese pallingu punkte võtiis Anett koguni 92%! Garcial oli see number 69%. Kokku kaotas Kontaveit oma servil ainult üheksa punkti.

Veerandfinaalis tuleb Anettil neljapäeval kohtuda Katerin Siniakovaga (Tšehhi), kes tuli äsja Tokyos paarismängu olümpiavõitjaks ja asub maailma edetabelis 53. kohal. Tennisnet kirjutab sellest ka eelvaate, aga esialgu mainime, et Kontaveit juhib täiskasvanute klassi kohtumistes tšehhitari vastu 2:1.