fbpx
Close

Kolm USA kuulsust ei mängi kodusel slämmiturniiril

Sofia Kenin. / Foto: AFP/Scanpix

US Openist on viimastel päevadel loobunud kolm USA tuntud naistennisisti, nende seas ka suurimad kuulsused – õed Serena ja Venus Williams. Viimasena teatas eemalejäämisest Sofia Kenin.

Maailma edetabelis 22. kohale langenud Serena Williams on hädas reie tagalihase venitusega. Pärast Australian Openil poolfinaali jõudmist on Serena mänginud kokku vaid neljal turniiril kaheksa mängu. Fännidele andis Serena edasi sõnumi: näeme varsti! Seega kavatseb ta jätkata rekordilise 24. suure slämmi tiitli jahtimist, ehkki see läheb kogu aeg keerulisemaks. Kuu aja pärast saab Serena 40-aastaseks.

Serena vanem õde Venus on mänginud 2021. aastal sagedamini, aga edutult. WTA edetabelis on ta langenud juba 147. kohale, kuid pärast Kirsten Flipkensi (Belgia) loobumist saanuks Venus ikkagi otse põhiturniirile, sest sellest osavõtjad pandi paika 19. juuli edetabeli põhjal. Kuid ilma otsepääsmeta saanuks vanem Williams niikuinii wild card’i. Venus mängis sel nädalal Chicago WTA 250 turniiril, kus kaotas avaringis Su-Wei Hsieh’le (Taipei) 2:6, 3:6.

“Olen super, super, super pettunud,” ütles Venus, keda kogu suve on häirinud jalavigastus, mis lõi Chicagos uuesti välja. Williams ütles, et proovis Chicagos oma jala seisukorda ja on ennegi rasketest seisudest välja tulnud, aga seekord ei ole võimalust US Openil kaasa teha. 41-aastane Venus on tänavu kaasa teinud 9 turniiril, kuid saanud neil kokku ainult kolm võitu.

Ja lõpuks teatas Eesti aja järgi ööl vatu neljapäeva ameeriklannadest maailma edetabelis kõrgeimal kohal (5.) sauv Sofia Kenin, et ei mängi US Openil, sest tema koroonaviiruse proov oli positiivne. “Õnneks olen ma vaktsineeritud ja seetõttu avaldub haigus ainult kergel kujul. Paraku osutus test ikkagi positiivseks ja pean US Openilt eemale jääma,” teatas Kenin. Pärast US Openit toimuvateks turniirideks loodab Kenin naasta.

Sarnaselt Williamsitele on ka Kenin olnud 2021. aastal mängutasemega hädas. Tal on siiski napilt positiivne võitude kaotuste saldo 11-10, ent maailma TOP20 seast pole Kenin tänavu kedagi võitnud. Eestlannadega on Kenini 2021. aasta seis 0:2 – Kaia Kanepile kaotas maailma viies reket Australian Openil ja Anett Kontaveidile Stuttgardi turniiril. Edetabeli kõrgel kohal püsib Kenin tänu sellele, et tal on alles 2020. aasta Austraalia lahtiste võidu ja Prantsusmaa lahtiste finaali punktid.

scroll to top