Anett Kontaveidi vastupanu rauges esimese seti keskel

Anett Kontaveit. Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit ei suutnud Austraalia lahtistel meistrivõistlustel jõuda teisest ringist kaugemale, kui kaotas täna öötundidel peetud mängus valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšile 3:6, 3:6.

Võiks ju öelda, et maailma 33. reket oli seekord 20ndast lihtsalt parem ja küllap on selles väites ka tõtt, ent tooks kõigepealt välja ühe statistilise näitaja: murdepallid Sasnovitšil 6st 4, Kontaveidil 10st 1. Eriti just esimene sett jäi selle taha, et Anett ei suutnud kasutada murdepalle.

Juba avageimis oli tal kaks murdepalli, aga Anett kaotas siis hoopis ise oma pallingu ja jäi 0:2 taha. Murde võttis ta kiiresti ja kindlalt tagasi, kuni saabus dramaatiline seitsmes geim. Sasnovitš ei olnud oma pallingugeimis kaugeltki kindel, ta tegi kaks topeltiviga ja andis teisigi võimalusi Anettile geimi võitmiseks, aga eestlanna omakorda vastas ebakindlate tõrjete ja mõne lihtsa eksimusega.

Lõplikult läks esimene sett ära aga siis, kui Anett juhtis veel oma pallingul 40:15, kuid teise geimpalli päästis Sasnovitš tänu õnnelikule võrgutripsule.

Teisest setist ei ole palju kirjutada. Natuke oli selles ka võrdset heitlust, Anettil veel kaks murdepalli seisul 2:3, aga üldiselt pani Sasnovitš oma valusate tagakäekrossidega paremuse maksma. Mitte muidugi ainult nende löökidega, aga vastase rünnak oli teises setis märksa efektiivsem.

Kui tuua välja servi statistika, siis algul pole midagi hullu: Kontaveit 3 ässa, 2 topeltviga, Sasnovitš 4 ässa, 5 topeltviga, esimese pallingu protsent Kontaveit 59 ja Sasnovitš 65, esimeselt servilt saadud punktid Kontaveit 73 ja Sasnovitš 72%. Siis aga tuleb üks kaotuse võti: teise servi punktid: Kontaveit 22, Sasnovitš 48%. Mõlemad lõid 23 korda teist servi, valgevenelanna võitis 11, Anett 5 punkti. Ei ole küll väga suur vahe, aga vastasel õnnestus Anetti teist servi survestada või kohe tõrje punktiks lüüa, mida eestlanna suutis harva.

Äralöögid jäid 29:15 Sasnovitši kasuks ningi isegi lihtvigade arvel ei suutnud Anett seda mahajäämust likvideerida, sest ta tegi neid 22, aga vastane 20. Seega räägib peaaegu iga statistiline näitaja Sasnovitši kasuks, aga kui tulemus on 6:3, 6:3, siis nii peabki olema.

Australian Open pole Kontaveidi jaoks veel läbi, sest ees on paarismäng koos briti Harriet Dartiga. Täna seda kohtumist veel ei peeta.

Kontaveit alustas tegelikult 2019. aastat väga hästi, teenis Brisbane’is kaks muljetavaldavat võitu, aga siis läksid kaduma settpallid mängus Lesja Tsruenkoga ja pärast seda on Eesti esireketi tase olnud astme võrra madalam. Edetabelis kaotas Anett paarsada punkti, kas ka mõne koha, pole veel teada. Õnneks on USA turniiridelt võimalik neid punkte tagasi võita, sest mullu mängis Kontaveit Indian Wellsis ja Miamis ebaõnnestunult. Ent enne on ees veel FedCupi I liiga ja mõned väiksemad turniirid.