fbpx
Close

Sasnovitš oli lihtsalt parem või jättis Kontaveit võimalused kasutamata?

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Kui maailma edetabeli 20. mängija kaotab 33ndale, siis tekib õigustatud küsimus, kas paberite järgi tugevam mängija tegi midagi valesti või mängis ebaõnnestunult, et ta kaotas.

Nii juhtus ka täna Anett Kontaveidiga Australian Openil, kui ta jäi alla Aliaksandra Sasnovitšile (Valgevene) 3:6, 3:6. Analüüsides Sasnovitši viimase aja tulemusi näeme, et tegemist on üsna ebastabiilse mängijaga, kes ka endast (paberil) nõrgemale sageli kaotab. Kuid tal on ka häid võite.

“Tundub, et tegemist on Anettile ebamugava vastasega,” analüüsis Eesti Tennise Liidu juhatuse liige Toomas Kuum. “Kui Anett jättis palli lühikeseks, siis vastane kohe karistas. Anett on üldiselt selline mängija, kellel peab olema kontroll enda käes – ta peab dikteerima mängujoonist, muidu läheb raskeks.”

Treener Harri Neppi kahjuks ei näinud tänaöist mängu, kuid ta ütles, et tulemuse üle üllatuda kuigivõrd ei maksa. “Kui Sasnovitš on hoos, siis ta ongi parem,” arvas Neppi. Aga edetabelikoht? “Küllap ta varsti tõuseb ka sinna 20. koha kanti. Nad timmivad seal Valgevenes mängijaid niimoodi, et kõik on füüsiliselt väga tugevad ja vastupidavad,” pidas Neppi silmas ka Arina Sabalenkat.

Treener Alo Ojassalu nägi kohtumist, kuid ütles, et telerist mängu vaadates ei saa alati täit tõde kätte. “Kuidagi mulle tundus, et Anetti pall täna ei lennanud, et vastane oli palju teravam, kuid täpsemaks arvamuseks pidanuks mängu väljaku kõrvalt nägema,” ütles Ojassalu, kes pigem leidis, et Sasnovitš oli lihtsalt parem. “Veidi kurb pilt jäi tänasest mängust. Tundus, et kuskilt ei olnud Anettil kinni haarata, et mängu enda kasuks kallutada, seda just teises setis. Esimeses olid omad šansid, näiteks 3:3 peal mängiti väga tähtis geim. Võib-olla siis, kui tal natuke rohkem olnuks õnne, võinuks esimese seti kätte saada. Aga kui nad kohtusid eelmisel aastal Brisbane’is, siis jäi sama mulje, et kui Sasnovitš saab oma mängu käima, pole Anettil suurt midagi vastu panna.”

Kuum lisas veel mõned olulised punktid, mis põhjustasid kaotuse: Anetti teine serv jäi pehmeks, pahatihti andis ta seisudel 30:0 ja 40:15 initsiatiivi ära, murdepallide realiseerimine jäi kehvaks. “Kuid eks kokkuvõttes peab ütlema, et vastane mängis väga hästi ja ka mitmekülgsemalt. Kohati jäi tunne, et Anett ei tea, mida teha,” märkis Kuum.

Sasnovitš ise tunnistas mängujärgses intervjuust, et mäng tuli tal hästi välja, kuid ta ei pruugi järgmisel korral enam samamoodi tegutseda – seega ta otseselt tunnistas oma ebastabiilsust. Sasnovitši järgmine vastane on Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa), kes üllatas Kiki Bertensit (Holland, 9) 3:6, 6:3, 6:3. Seega pääseb sellest tabeliosast 1/8 finaali asetamata mängija.

scroll to top