Anett Kontaveidi pikk tööpäev lõppes kaotusega

Anett Kontaveit. Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit langes Sydney turniiril välja teises ringis, kui kaotas maailma 13. reketile Elise Mertensile (Belgia) 3:6, 1:6.

Tulemus oli täpselt sama, mis nendevahelises mängus oktoobri lõpus Zhuhai eliitturniiril, kuigi täna Mertens nii selgelt ei domineerinud. Tingimused polnud seekord vastastele võrdsed, sest Anett oli vaid paar tundi varem lõpetanud sisuliselt täispika mängu (täna kaks setti ja üks geim), aga Mertens oli väljakul vaid kolm geimi ja sai ka kauem puhata.

Kuigi Anett alustas mängu servimurdega, sai Mertens selle kohe tagasi. Suur võimalus oli seisul 2:2, kui Anett juhtis vastase pallingul 40:0, kuid siis lõi Mertens järjest kaks ässa. Belglanna on WTA tuuril niigi tuntud kui üks paremaid kaotusseisude mängijaid ja murdepallide päästjaid, kuid nüüd oli tema poolel ka selge füüsiline eelis. Ka seisul 2:4 oli Kontaveidil veel kaks murdepalli, aga needki jäid kasutamata.

Kogu mängu jooksul oli näha, et Anett ei suutnud lüüa servi nii tugevalt ja efektiivselt kui näiteks Brisbane’i turniiril ja selle võib ka kanda väsimuse arvele. Ehkki pisut kiratses täna ka Mertensi palling, ta tegi neli topeltviga.

Peamine vahe tuli sisse siiski esimese pallingu punktide võitmises – Mertens 66 ja Kontaveit 43%. Anett võitis oma pallingugeimides üldse ainult 38% punktidest. Ning mõlemal oli võrdselt murdepalle, kuid eestlanna realiseeris neid 9st 2, aga Mertens 9st 6.

Nüüd on Kontaveidil vähemalt neli päeva aega puhata enne Australian Openi algust. Tabel loositakse Eesti aja järgi homme hommikul, mängud algavad järgmise nädala esmaspäeval.