Anett Kontaveit tõi mängu pöörde ja alistas Monica Puigi

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit alistas Sydney turniiri avaringis maailma 53. reketi Monica Puigi (Puerto Rico) pisut üle kahe tunni kestnud mängus 2:6, 7:5, 6:1.

Esimesest pallist viimaseni kestis mäng muidugi palju kauem, sest oli ju kohtumine jäänud teisipäeval vihma tõttu pooleli Puigi eduseisul 5:2. Tänasel jätkamisel sai Puig kiiresti seti kätte, aga seejärel mäng võrdsustus.

Ilmselt oli üks mängu võtmehetki teise seti kolmas geim, kus Anett jäi oma servil taha 15:40. Kuid ta mängis seejärel väga hästi ja suutis pallingut hoida. Tundus, et just sellest geimist alates ei suutnud Puig enam jätkata sellist “pommitamist” nagu varem. Rio de Janeiro olümpiavõitja hakkas rohkem eksima ning lõpuks õnnestus Anettil ka servimurre seisuks 5:3.

Esimene katse aga luhtus, sest just selle servigeimi mängis Anett eelmistega võrreldes halvemini. Kuid seisul 6:5 mängiti pikk geim, kus Puig oma servil juhtis 40:15, ent Anett suutis tie-break’i vältida ja teise settpalli ära kasutada.

Otsustavas setis tekkis vaid üks närviline hetk, kui seisul 3:0 jättis Kontaveit kaks murdevõimalust kasutamata ning siis oma pallingu lasi Puigil pisut initsiatiivi haarata. Aga just nüüd eksis Puig ise otsustavalt ja mäng oli tehtud.

Nagu eile ennustas ka ekspert Harri Neppi, ei suutnud Puig peaaegu veatut mängu lõpuni jätkata. Kuid kohtumise teisel poolel paranes tunduvalt Anetti serv, ta hakkas lööma ka ässasid, mida lõpuks kogunes isegi seitse. Ka matši lõpetas Kontaveit ässaga.

Vaatamata rabedale algusele olid Anetti servinäitajad kokkuvõttes paremad: 7 ässale lisandus vaid üks topeltviga, Puig lõi kolm ässa ja tegi kaks topeltviga. Esimene serv õnnestus Kontaveidil 68 ja Puigil 64% ning lõpuks võitis Anett ka esimeselt pallingult rohkem punkte (vastavalt 64 ja 62%). Siin on huvitav välja tuua Kontaveidi esimeselt servilt võidetud punktid settide kaupa: 1. sett 35% (!!), 2. sett 80% ja 3. sett 87%. Aga tuleb tunnistada, et esimeses setis pani Puig ikka tõrjel “hullu”.

Täna on Anettil ees ka 2. ringi kohtumine Elise Mertensiga (Belgia, WTA 13.), kes alistas tšehhitar Katerina Siniakova 7:6, 2:6, 6:2. Seegi mäng jäi eile pooleli, aga täna pidi Mertens väljakul käima märksa vähem aega, sest seda kohtumist jätkati otsustava seti seisult 4:1.

Märgime ka, et maailma esireket Simona Halep (Rumeenia) kaotas Ashleigh Bartyle (Austraalia) 4:6, 4:6. Just Bartyga kohtub ka Kontaveidi ja Mertensi mängu võitja.