Alcaraz võitis veenvalt, kuid kolmas sett päästis Tsitsipase suuremast häbist

Carlos Alcaraz Pariisis. / Foto: AFP/Scanpix

Kreeklane Stefanos Tsitsipas (5) ei saa kuidagi vastu maailma esireketile Carlos Alcarazile (Hispaania), kes on nüüdseks võitnud teda kõigis viies omavahelises mängus,

Huvitav on see, et nende esimene kohtumine toimus siis, kui Tsitsipas oli ilmne favoriit – 2021. aasta US Openil. Kuid Alcaraz sai viies setis üllatusvõidu ning järgmises neljas kohtumises on ta kokku kaotanud Tsitsipasele vaid ühe seti.

Teisipäeval Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis olid Alcarazi võidunumbrid 6:2, 6:1, 7:6, aga lähedal oli ka Tsitsipase täielik häving, sest kreeklane oli kolmandas setis oma servil taga 2:5, 15:40. Kuid ta päästis kaks matšpalli ja siis mängis Alcaraz sisuliselt ainsa halva geimi, kui ta oma servil tegi mitu lihtviga. Üks matšpall oli Alcarazil veel, kuid Tsitsipas viigistas 5:5. Tie-break’is sai Alcaraz kindluse tagasi ja kuigi Tsitsipas servis ka hästi, otsustas üks minimurre seisul 1:1 ja hispaanlane võitis viimase geimi 7:5.

Treenerist ekspert Harri Neppi ütles pisut enne, kui Tsitsipas hakkas mängu päästma, et Alcaraz on üle igas mänguelemendis. “Tsitsipase tagakäsi jääb pehmeks, ta lööb kaarpalli, Alcaraz jookseb eeskäele ümber ja ründab. Serv on ka Alcarazil parem, eriti teine serv,” ütles Neppi. Tõsi, Alcarazil ei läinud seekord teist servi palju vaja, sest tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 77. Aga ta võitis teiselt servilt 65% punktidest. Tsitsipase teise servi punktide protsenti (kokku 41) aitas päästa kolmanda seti lõpp, sest vahepeal oli see number 30 lähedal. “Kui Alcaraz samamoodi jätkab, ei võida teda keegi,” ütles Neppi, aga siis mõtles, et hispaanlase järgmine vastane on ju Novak Djokovic. “Nojah, Djokovic on natuke teistsugune mängija. Kui kellelgi üldse on võimalusi Alcarazi võita, siis ainult Djokovicil.”

Eurospordi eksperdid olid pärastlõunal mängu ootuses arutanud, et Tsitsipase jaoks oleks vähemalt võrdne mäng (kui võitu ei tule) tähtis, sest muidu ta tunneb, et “rong sõidab ära”. Ei ole ju Tsitsipas suutnud murda sisse Rafael Nadali ja Djokovici ajastule, ehkki ta on slämmiturniiride finaalides mänginud. Nüüd aga, kui lootus tekiks, tuleb viis aastat noorem Alcaraz ja kustutab selle lootuse… Pealegi on Tsitsipasel ikkagi parimad võimalused slämmiturniir võita Pariisis, sest Nadal ilmselt enam oma vormi ei taasta, aga kreeklane on liivaväljakutel parem kui kõvakattel või murul.