400 kilomeetrit edela pool, aga Mark Lajal ikka võidab

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Pühapäeval Little Rockis karjääri esimese Challengeri võitnud Mark Lajal läbis seejärel umbes 400 km pikkuse teekonna, jõudis Arkansase osariigist Texasesse Tyleri linna ja jätkas ikka võidukalt.

Edela suunas asuvas Tyleris ei ole eestlasel ilmselt nii mõnus mängida nagu Arkansases, sest päeval on seal sooja 32-34 kraadi. Aga teisipäeval ei tulnud Lajalil liiga palju kuumas pingutada, sest mängu algus venis kõige soojemalt ajalt natuke edasi ja kohtumine polnud ka pikk, kui Eesti esireket alistas viiendana asetatud Antoine Escoffier’ (Prantsusmaa) 6:2, 6:4. Võrreldes Little Rockiga oli see selge edasiminek, sest eelmise turniiri poolfinaalis oli Lajal Escoffier’ vastu seti ja murdega taga 4:6, 0:2, kui tõi mängu pöörde.

Tolles eelmise nädala matšis oli palju murdeid, aga seekord kaotas Lajal oma servi vaid korra, kuid ise murdis mõlemas setis kaks korda. Teises setis kaotas Lajal pika geimi seisul 3:1, aga kui ta juhtis 5:4, võitis vastase viimase servigeimi nulliga. Lajali paremus ilmnes teisipäeval üllataval kombel eelkõige teisel servil, mille pealt tema kogus 69, aga vastane 37% punktidest. Esimesel servil oli Lajali paremis väiksem (65 vs 59%).

Alles kolmapäeva teisel öötunnil selgus Lajali vastane teises ringis. Selleks on sakslane Peter Gojowczyk, kes 2018. aastal oli maailma 39. reket. Aga tõenäoliselt ei ole sakslane (praegu edetabelis 333.) enam liiga ohtlik, sest Little Rocki turniiril kaotas ta veerandfinaalis Lajali finaalivastasele Beibit Žukajevile (Kasahstan) 2:6, 2:6.