Kaia Kanepi ja Elena Malõgina jõudsid Casertas teise ringi

Kaia Kanepi Strasbourgi turniiril. / Foto: Imago images/Scanpix

Kaks Eesti tennisisti mängib sel nädalal Casertas ITF-i W60 turniiril. Nii esimesena asetatud Kaia Kanepi kui ka kvalifikatsiooni läbinud Elena Malõgina alustasid võiduga.

Kaial ei olnud parim loosiõnn, sest vastu tuli jaapanlanna Misaki Doi, kes veel 2016. aastal oli maailma 30. reket, aga praegu siiski 309. kohal. Kanepi võitis 6:0, 6:3, kusjuures esimeses setis loovutas ainult 9 punkti. Oma pallingugeimi Kaia ei kaotanud. Kuna Kaia järgmine vastane selgub kahe vabapääsme (wild card) saanud itaallanna kohtumisest, ei tohiks emb-kumb eestlannale raskusi valmistada. Kanepi on Casertas ainus esisaja mängija, kuid teisest sajast osaleb kuus mängijat, kaasa arvatud Katrina Scott (USA, 7), kes võiks olla Kaia vastane veerandfinaalis.

Malõginal oli kvalifikatsioonis teine asetus ja vaja võita vaid üks mäng. Sellega tuli Eesti kolmas reket toime, kui alistas Sarah-Rebecca Sekulici (Saksamaa) 6:3, 7:5. Avaringis tuli Malõginale vastu samuti kvalifikatsioonist edasi saanud Lisa Pigato (Itaalia, WTA 444.). Eesti tennisist võitis 6:4, 6:3, sealjuures teise seti 0:2 kaotusseisust. Kuid esimeses setis oleks Malõgina peaaegu maha mänginud 5:1 edu. Seisul 5:4 oli vastasel üks murdepall, aga Malõgina võitis geimi ja seti.

Ka Malõgina vastane pole veel teada, seega ei mängi kumbki Eesti tennisist homme üksikmängu. Kuid Malõginal oli täna ka paarismäng, kus nad koos Tamara Curoviciga (Serbia) alistasid Adriana Reami (USA) ja Sekulici 6:4, 6:4. Kanepi paarismängus ei osale.