Anett Kontaveit mängib täna Miami turniiri veerandfinaalis oma neljanda kohtumise, kuid ta polegi seni kokku läinud endast edetabelis eespool olevate vastastega. Järgmine takistus teel kõrgemale on 33-aastane Su-Wei Hsieh (Taipei, 27).
Mäng ei alga Eesti aja järgi enne kella 20, kuid võib alata ka pisut hiljem, kui eelnev kohtumine venib kahest tunnist pikemaks. Selles mängivad ameeriklane John Isner (Miami turniiri tiitlikaitsja) ja inglane Kyle Edmund. Kuna eeldada võib lühikesi punkte, ei tohiks isegi kolmesetiline mäng kuigivõrd üle kahe tunni kesta.
Üllatus küll, aga 33-aastaselt on taivanlanna Su-Wei Hsieh tegemas karjääri üht parimat hooaega. Tänavu jõudis ta Australian Openil 3. ringi, kus kaotas kolmes setis hilisemale võitjale Naomi Osakale, kellest ta nüüd Miamis jagu sai. Aucklandis jõudis Hsieh poolfinaali ja parima saavutusena sama kaugele ka Dubai Premier 5 taseme turniiril, kus ta alistas kaks esikümne mängijat, Angelique Kerberi ja Karolina Pliškova.
Wikipedias on Hsiehi kohta otse öeldud, et tema mängustiil on väga erinev enamikest profituuri tennisistidest. Ta lööb mõlemalt poolt kahe käega ja enamasti lamedalt. Hsiehi löögid on äraarvamatud ja ta kasutab osavalt krossi. Maria Šarapova on rääkinud, et Hsieh valmistas talle juba noorteklassis peavalu oma lõigete ja stoppidega. “Kus ta küll on õppinud selliselt mängima?” imestas Šarapova. Hsieh on ka ise ühes intervjuus nimetanud, et kui ta vastase mängu hästi ei tunne, siis ta lihtsalt mängib oma tavalist “Su-Wei stiili”.
Hsiehi karjäär ei läinud siiski hoogsalt käima ja 2011. aastal palkas ta oma treeneriks austraallase Paul McNamee. Hsieh ütles tookord McNameele, et kutsus ta appi selleks, et temagi suudaks võita suurturniiride karikaid, kuid pidas silmas paarismängu. Aga austraallane tegi Hsiehist ka hea üksikmängija, kes 2012. aastal võitis kaks WTA International turniiri ja kerkis järgmise aasta veebruaris karjääri senisele kõrgeimale (23.) kohale. Edasi hakkas aga Hsiehi vaevama hüppeliigese vigastus ja ta keskendus ikkagi paarismängule, kus nii palju liikuma ei pea. Koos hiinlanna Shuai Pengiga võitis ta kaks slämmiturniiri (2013 Wimbledon ja 2014 Roland Garros) ning tõusis ka paarismängu maailma esireketiks.
Kuid eelmisel hooajal algas Hsiehi tagasitulek üksikmängus. Alustanud 103. kohalt, kerkis ta 2018. aasta lõpuks 28ndaks. Mullu jõudis Hsieh 1/8 finaali Austraalias ja Wimbledonis ning võitis oma kolmanda WTA turniiri Japan Openil Hiroshimas. McNamee juhendab Hsiehi endiselt, kuid käib kaasas ainult suure slämmi turniiridel. WTA tuuril juhendab taivanlannat nn “travel team“, keda juhib Hsiehi poiss-sõber Frederic Aniere. Viimati WTA kodulehele antud intervjuus ütles Aniere, et olulisi nõuandeid saadab oma kodunt ikkagi McNamee ning tema taktikalise poole osas ei sekku.
Kontaveit ja Hsieh on varem korra kohtunud, kui 2015. aastal Guangzhou turniiril võitis Anett 6:1, 6:3. Aga need olid hoopis teised ajad – Hsieh mängis tollal üksikmängu harvemini, aga Kontaveit polnud veel esisajas kanda kinnitanud. Kuidas Anett suudab ettearvamatu stiiliga vastase vastu mängida, on suur küsimärk. Kui Eesti esireket kohtus 2017. aastal Roland Garrosis Monica Niculescuga, kes on veel üks täiesti erineva stiiliga tennisist, sai ta suhteliselt kindlalt võidu kätte. Arvatakse, et kui ründav tennis tuleb Anettil samamoodi välja nagu eile Bianca Andreescu vastu, siis ei saagi Hsieh oma erilist stiili tööle panna. Kuid Aasia mängijad on tuntud oma visaduse poolest ning ülesanne pole kerge.
Kihlveokontorid näevad selles mängus kerget soosikut, aga see on tõesti vaid marginaalne erinevus – keskmiselt on Anetti koefitsient 1,8 ja Hsiehil 2,1. Ümber panduna protsentidesse ei ole eestlanna võidušansid suuremad kui 55%. Miamis on Anett juba kahel korral kihlveokontorite arvamuse ümber lükanud, kui ta nende arvates polnud soosik Amanda Anisimova ja Bianca Andreescu vastu.
Nii et võimalik on variant, et Kontaveit saab sedavõrd kindla võidu, et 1,8 tundub naeruväärselt soodsa panusena. Aga siiski arvab Tennisnet, et Kontaveidil olnuks praeguse hea vormi juures parem mängida Caroline Wozniackiga, kes eile Hsiehile kaotas 3:6, 7:6, 2:6. Sest kui sa mängid hästi, siis on tuttava ja senise praktika põhjal võidetava vastasega lihtsam, kui kellegi äärmiselt ebatraditsioonilise mängijaga.