Janno Ruusmannile esimene turniirivõit, Rene Kasela on leidmas oma mängu

– Kolmanda liiga finalist Madis Eichler ja võitja Rene Kasela / Foto: Liigatennis arhiiv

SEB Liigatennise nädalavahetusel 29.-30. septembril toimus meeste kolmanda liiga üksikmängu etapp Tondiraba Tennisekeskuses ja neljanda liiga etapp Tartus Tähtvere Tennisekeskuses.

Kolmandas liigas sai üle pika aja turniirivõitu maitsta Rene Kasela. Finaalis oli ta napilt parem Madis Eichlerist 6:7(5) 6:2 10:8, kelle hoog on viimastel kuudel paranenud vahepealse mõõna järel. Nelja hulgas võitis Eichler Janno Parikut 8:4 ja Kasela Reijo Rehemäed 8:7(4). Tõenäoliselt sekkub  Janno Parik sel hooajal esiotsa konkurentsi, aga see sõltub paljuski tema osalusaktiivsusest.

Üllatuse serveeris Margus Ärm, kes 2. ringis lülitas konkurentsist esimesena asetatud Peeter Vuksi 8:6. Kuu aega tagasi neljanda liiga võidukalt lõpetanud Sergei Gerassimovitš alustas kolmandas liigas hästi. Edetabeli 20-s Ivar Kartusov langes seisuga 8:6 ja hilisem finalist Eichler jäi veerandfinaalis veel esialgu ületamatuks – 6:8.

Mehed kolmas liiga üksikmäng turniiritabel.

Neljandas liigas saavutas oma esimese turniirivõidu Janno Ruusmann Tõrvast. Tähtvere Tennisekesuses peetud etapil sai ta finaalis peale võidetud avasetti 7:5 loobumisvõidu pärnakalt Igor Lobanovilt. Poolfinaalides olid mehed vastavalt paremad Meelis Meemannist 6:3 6:3 ja Uno Ainsoost 7:5 2:0. Seega pidi seekord otsustavates mängudes koguni kaks mängijat matši katkestama. Esimesena asetatud Arno Ilves kukkus välja juba oma esimeses mängus – kaotus Rando Allilenderile 1:6 3:6.  Veerandfinaalis sai hea võidu Eesti superseenioride võistlussarjas kaasa lööv Uno Ainsoo, alistades teisena asetatud Kristjan Aruoja 6:4 4:6 10:6. Turniiri noorima ja vanima vanusevahe ületab 40 aastat!

Mehed neljas liiga üksikmäng turniiritabel.