fbpx
Close

Meelis Seppamile esimene etapivõit kolmandas liigas, Kristjan Kuutok üle pika aja tõelise trilleri järel võidukas

– Teise liiga finalist German Gluškov ja etapi võitja Kristjan Kuutok / Foto: Toomas Kuum

SEB Liigatennises toimus Tondi Tennisekeskuses meeste teise liiga ja Tallinki Tennisekeskuses kolmanda liiga üksikmängu järjekordne etapp.

Teises liigas sai eelmise aasta parim ja momendil jätkuvalt üldliider Kristjan Kuutok oma esimese etapivõidu 2020. aasta hooajal. Tegemist oli juba kuuenda etapiga. Teatavasti kestab teise liiga hooaeg perioodil oktoober-september.

Kristjan Kuutok jõudis finaali pärast tõelist trillerit poolfinaalis, kuhu ta liikus probleemideta. Poolfinaalis astus talle vastu sel hooajal kaks etappi juba võitnud Erki Tammenurm. Pärast kuivalt võidetud avasetti oli Kuutok lähedal võidule ka teises setis, kui ta juhtis kiires lõppmängus 5:2. Vaatamata sellel läks mäng ikkagi otsustavasse setti, kümnesesse tie-breaki. Alguses ei kulgenud seal Tammenurme mäng ja nii sai Kuutok ette 8:3. Tundus kindel edu, ent passiivsus oleks Kuutokile pea-aegu saatuslikuks saanud. Pärast 9:6 edu ja kolme matšpalli pidi ta varsti hoopis ise pareerima kolme Tammenurme matšpalli. Otsustav sett lõpuks 14:12 Kuutokile (kogu mäng seega 6:0 6:7 14:12)!

Finaalis kohtus Kuutok turniiri üllataja German Gluškoviga, kes oli poolfinaalis parem eelmise etapi võitjast Viktor Tjukavkinist 4:6 7:6(5) 10:8. Finaalis kujunesid Kuutoki võidunumbriteks 6:4 6:4. See esikoht tähendab, et Kuutok püsib üldarvestuses esimesel real veel pikka aega.

– Võitja Meelis Seppam ja finalist Madis Eichler / Foto: Andres Kuum

Kolmandas liigas hiilgas neljandast liigast kolmandasse liigasse üle viidud (mullu kokkuvõttes teine koht neljandas liigas) Meelis Seppam. Ta võttis oma esimese etapivõidu kolmandas liigas settigi kaotamata. Poolfinaalis alistas Seppam Kristjan Abakanovi 6:4 6:4 ning seejärel finaalis kogenud Madis Eichleri 7:6(7) 6:2. Eichler oli poolfinaalis omakorda üle Raido Hallopist 6:2 7:5.

scroll to top