fbpx
Close

Rakveres kolmanda liiga turniiri võitnud Madis Eichler kirjeldab oma finaalmängu

– Madis Eichler ja Indrek Krigul / Foto: Aare Kongi

Aasta viimasel nädalavahetusel peeti SEB Liigatennise meeste kolmanda liiga üksikmängu etapp Rakvere Aqva Spordikeskuses. Heatasemelise turniiri võitis üldarvestuse teine mees Madis Eichler.

Finaalis pidasid kõva lahingu maha Madis Eichler ja kohalik tennisist Indrek Krigul. Krigul osaleb liigaturniiridel harva, kuigi tema korralik mängutase on hästi teada. Seetõttu sai ta turniiri korraldaja poolt tabeli loosimisel asetuse 5.-8. Siin ei vedanud eelmise aasta kolmanda liiga parimal Kalle Muulil, kes läks Kriguliga kokku juba veerandfinaalis ja pidi tunnistama rakverelase paremust. Poolfinaalis alistas Krigul Oliver Vareki 2:6 6:2 10:8 ja Eichler Tartu turniiridel hästi esineva Ragnar Nakuse 6:3 6:4.

Finaalist ja turniirist palusime teha kokkuvõte selle võitjal Madis Eichleril: “Minu jaoks selgelt üks paremaid mänge. Publik, kes soovis finaali vaadata, lahkus pärast esimest setti. Ilmselt tundus, nagu mullegi, et siin pole enam midagi vaadata. Mängupilt oli üsna lootusetu, nii ühepoolne oli finaali algus. Vastane (Indrek Krigul) tegi, mis tahtis ja mängis väga hästi. Ta paigutas palli enamasti sinna, kus mind polnud. Ma ei aimanud, kuhu ta lüüa kavatseb. Siis hakkas teda külmetus või midagi muud vist rohkem segama. Oli aru saada, et tal polnud tervis päris korras. Sain teises setis esimesed murdepallid seisul 4:3, mis jäid mul kasutamata. Hoopis Indrek murdis hiljem mu servi ja jäin taha 4:5. Siiski sain just järgmises geimis hakkama oma mängu ainsa breigiga, kuigi Indrekut lahutas võidust vaid kaks punkti. Pärast olin teise seti kiires lõppmängus ees 6:3, kuid vastane tuli järgi. Suutsin siiski teise seti kiire lõppmängu võita 8:6. Seega matšpalli tal polnud. Otsustava seti kümneses tie-breakis olin taga 5:7, kuid head servid raskel hetkel aitasid mind ja upitasin kõvasti raskeid palle tagasi. Võitsin mitu punkti järjest ja juhtima asusin hoopis mina 9:7. 9:8 peal sain ise servida. See oligi ilmselt mu tõeliselt ainuke ja viimane võimalus see mäng võita. Tundsin vähemalt sel hetkel nii. Ja kuidagi see õnnestus! Esimese servi tulistasin võrku, aga lõpuks eksis vastane siiski ise…”

Liigade üks aktiivsemaid osalejaid jätkas: “Hea, et sain Rakveresse minna. Eelmine kord kaotasin Rakveres samamoodi Muulile. Teises setis pööras ta mängu oma kasuks, olles setiga taga. Sama väljak ka sattumisi. Eks loosiõnn ka nüüd aitas. Finaalis luges vastane mitmed piiripealsed pallid mu kasuks. Selles mõttes müts maha, hea oli mängida. Vastane on muidugi väga hea ja tehniliselt selgelt üle minust. Aga naudin võitu ikka. Tavaliselt olen mina olnud see, kes otsustaval hetkel endast vähem kogenenumatele kaotab.”

scroll to top