Kaia Kanepi ja Linda Fruhvirtova kaotasid alles otsustavas tie-break’is

Kaia Kanepi Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

Kaia Kanepi ja temast 20 aastat noorem tšehhitar Linda Fruhvirtova panid Guadalajara WTA 1000 turniiri paarismängus kõvasti vastu viiendana asetatud Ljudmilla Kitšenokile (Ukraina) ja Jelena Ostapenkole (Läti), kaotades alles otsustava seti asemel mängitud tie-break’is 5:10.

Vastased olid maailma paarismängu edetabelis vastavalt 10. ja 11. kohal ning olid tänavu koos võitnud Birminghami ja Cincinnati turniiri, lisaks jõudnud Wimbledomis poolfinaali. Kuid esimeses setis kuulus paremus hoopis Fruhvirtova/Kanepile, kes pärast avageimis oma servi kaotamist pöörasid mängu täielikult ümber ja võitsid neli geimi järjest, nende hulgas kaks murret. Kuna lõpus hoidsid Kanepi ja tema paariline servi nulliga, oli sett käes.

Kuigi teise seti kaotasid Fruhvirtova/Kanepi 1:6, oli algul tegelikult võimalusi palju. Viiest esimesest geimist neli lõppesid otsustava punktiga seisul 40:40 ja omakorda sellest neljast geimist kolm võitsid vastased. Kuna ühe geimi oma servil kaotas Eesti-Tšehhi paar kindlamalt, oli seis 1:4 ja enam setti päästa ei andnud. Otsustavas tie-break’is oli mäng tasavägine seisuni 3:3, siis said paarismängu mõistes kogenumad vastased neli punkti järjest ja sellega otsustava edu. Võit vastastele 3:6, 6:1, 10:5.

Kitšenok/Ostapenko sattusid hätta eeelkõige kehvema servi tõttu. Kui Kanepi ja Fruhvirtova tegid 2 topeltviga, siis vastased 6 ning esimese servi protsent oli neil vastavalt 63 ja 47. Kuna teise servi võiduprotsent oli mõlemal madal (Fruhvirtova/Kanepi 37 ja vastastel 43), kaotasid Kitšenok/Ostapenko hulga poolest teisel servil rohkem punkte (vastavalt 12 ja 17). Võitjaid päästis paremus esimese servi punktide võitmisel (74 ja 61%).