fbpx
Close

Benoit Paire: mind ei koti see mäng absoluutselt!

– Benoit Paire / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa tennisist Benoit Paire`i tänavune aasta on kulgenud kaotuste lainel. Meeste maailma edetabelis 35. kohal olev 31-aastane prantslane on 2021. aastal ATP-tuuril kaotanud kaheksa matši üheksast.

Paire`i mõõn ei ole tingitud sellest, et ta ei oskaks mängida. Megaandeka prantslase virtuoossed oskused võiksid talle tagada koha kõrgemal, kui seda on 35. positsioon. Probleem on muus.

Teda lihtsalt ei huvita.

Paire kaotas Monte Carlo Mastersi turniiri avaringis Jordan Thompsonile. Pärast matši rääkis prantslane suu puhtaks.

„Mind ei koti see mäng absoluutselt. Mängin veel paarismängu ära ja siis lähen paari tunni autosõidu kaugusele koju ära. Sellisesse surnuaeda saabumine tekitab minus ainult masendust,“ ütles Paire, kes pidas surnuaia all silmas tühje tribüüne.

Oma tenniseelu õudusperioodil on Paire korduvalt väljendanud arvamust, et koroonapiirangud ning publikuta mängimine rikuvad kogu professionaalse tennise olemuse.

Märtsis äratas Paire tennise ringkondades pahameelt, kui Argentinas toimunud turniiril mängis kohaliku mängija Francisco Cerundola (ATP 115.) vastu oma viimases servigeimis lihtsalt lolli: ta lõi meelega valesse kasti pehmeid palle, servis täiest jõust võrku ning viskas lihtsalt palli üle võrgu.

Prantslane on välja arvutanud, et kehva seisu talumine on seda väärt. Pangakonto saab täiendust ka kaotuste puhul.

„Tuur on pekkis, aga sain vähemalt 12 000 eurot! Inimesed ütlevad, et räägin liiga palju rahast, kuid teenisin 12 000 eurot lihtsalt hotellitoas istumise eest. Täiuslik!“

Prantslasest habemik on karjääri jooksul võitnud kolm ATP turniiri, parimaks edetabelikohaks on tal 18., mis pärineb aastast 2016.  14 profiaasta jooksul on auhinnaraha kogunenud 7,1 miljonit eurot.

scroll to top