Imelisse hoogu sattunud Daniil Glinka saavutas suurepärase võidu

– Daniil Glinka / Foto: ETL/Igor Pissarev

Daniil Glinka saavutas suurepärase tulemuse, kui alistas Peterburis ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril kolmandana asetatud Jan Šatrali (Tšehhi) 6:4, 6:2.

Eelmisel nädalal oli Glinka samaväärsel turniiril samas linnas Šatralile kaotanud 4:6, 3:6, seega oli revanš isegi ühe geimi võrra parem. Algus ei tõotanud midagi head, Glinka andis servigeimi ära ning jöi taha 0:3 ja 1:4. Sellelt seisult algas Glinka imeline tõus. Ta võitis järgmisest 25st punktist 20, sealjuures vastase kahes servigeimis 9st 8! Teise seti algu Eesti mängija hoog korraks rauges, kui ta jäi taas algul kaotusseisu 0:2. Seekord tegi aga Glinka veel võimsama lõpu, võites kuus geimi järjest ehk siis niinimetatud “kinnise muna”!

Šatral ei ole ITF-i ja isegi Challengeri tasemel mingi suvaline tegija. Praegu 30-aastane tšehh on võitnud karjääri jooksul 12 profiturniiri, nende seas 2016. aastal kaks Challengeri. Tolle aasta oktoobris kerkis ta maailma edetabelis 136. kohale, mis on tema karjääri parim.

Glinka lõi tänases mängus viis ässa ja tegi kolm topeltviga, esimene serv õnnestus 68% ja ta võitis esimeselt pallingult 81% punktidest. Šatral oli Eesti mängijaga võrdne vaid topeltvigade osas, ülejäänud numbrid olid tšehhil 0 ässa, 55% ja 56%. Glinka realiseeris 6st murdepallist 5 ja see oligi just võidu võti, et hoogu sattununa ei lasknud Glinka kordagi jalga gaasipedaalilt, sest üheski spurtide ajal võidetud geimis polnud isegi tasamängu, kõik geimid lõppesid kiiremini. Teises ringis kohtub Glinka 18-aastase Marat Šaripoviga (Venemaa), kes on ATP edetabeli 1542. reket.

Kahjuks langes täna üksikmängus konkurentsist Vladimir Ivanov, kes kaotas Constantin Bittoun Kouzmine’ile (Prantsusmaa) 1:6, 7:6, 2:6. Teises setis tuli Ivanov välja 1:3 kaotusseisust ja murdis siis ainsal korral vastase pallingu. Tie-break kuulus eestlasele kindlalt 7:1, aga otsustavas setis seisult 2:2 kaotas Ivanov viis geimi järjest, ehkki prantslase spurt polnud võrreldav Glinka omaga, sest mõlemas servigeimis oli Ivanovil lootusi võita.

Kolm ässa löönud Ivanovi esimese servi õnnestumisprotsent oli 56, mis võiski saada kaalukeeleks, sest ta võitis esimeselt servilt 69 ja vastane 68% punktidest, aga prantslane oma kõrge õnnestumisprotsendiga (79) teenis lihtsalt punkte arvuliselt rohkem. Ivanov püsib veel konkurentsis paarismängus, kus ta on koos Maksim Ratnjukiga jõudnud veerandfinaali.