fbpx
Close

15-aastane Cori Gauff jõudis Linzi turniiri finaali

Imelaps Cori Gauff. / Foto: AFP/Scanpix

Sel aastal, kui Cori Gauff sündis (2004), mängis 15-aastane naistennisist viimati WTA turniiri finaalis. Nüüd suutis andekas ameeriklanna sama korrata.

Gauff (WTA 110.) alistas täna Linzi turniiri poolfinaalis Andrea Petkovici (Saksamaa, 75.) 6:4, 6:4. Suurema üllatuse oli Gauff sepistanud veerandfinaalis, kui ta võitis Linzis esimesena asetatud maailma 8. reketi Kiki Bertensi (Holland) 7:6, 6:4. Kohe pärast seda võitu oli Gauff mures oma kooliõpingute pärast, sest ta polnud arvanud, et jõuab turniiril nii kaugele. Gauff alustas Linzi turniiri kvalifikatsioonist ja sai seal tegelikult kaotuse, kuid pääses põhitabelisse lucky loser’ina. “Ma ei mõelnud poolfinaalist, vaid hoopis kodutööst, mis tuleb täna teha. Ma veel ei tea, millised ülesanded on mulle antud,” teavitas Gauff mängujärgses intervjuus.

Gauff oli seni kogunud oma peamised edetabelipunktid kahelt slämmiturniirilt, kui ta jõudis Wimbledonis 1/8 finaali ja US Openil 3. ringi. Nüüd on tal vähemalt 180 punkti käes ka Linzist ning hetkeseisuga viib see ameeriklanna maailma noorimana esisajasse. Ta on praegu jooksvas edetabelis 80. kohal ning turniirivõidu korral kerkiks 71. positsioonile. Gauff on mänginud ainult 11 turniiri, kuid rohkem ta ei tohigi, sest noormängijatel on täiskasvanute seas mängimisel piirang.

Tšehhitar Nicole Vajdišova oli viimane naistennisist, kes 15-aastaselt jõudis WTA turniiril finaali ja see juhtus 2004. aastal Taskendis. Vajdisova tookord ka turniiri võitis.

Finaalis kohtub Gauff 2017. aasta Roland Garrosi võitja Jelena Ostapenkoga (Läti, 72.), kes pole WTA turniiri finaali jõudnud eelmise aasta märtsist saadik, kui ta jõudis nii kaugele Miami suurturniiril. Tänavu polnud Ostapenko ühelgi turniiril saanud üle kahe võidu, kuid Linzis on tal juba kirjas neli võitu. Täna oli Ostapenko venelanna Jekaterina Aleksandrova (35.) vastu taga 1:6, 1:3, aga võrdsustas siis mängu ja päästis hiljem kolm matšpalli, neist ühe teises setis. Lisaks oli ta teise seti tie-break’is 3:5 taga. Läti neiu võit tuli numbritega 1:6, 7:6 (5), 7:5.

scroll to top