Hiilgav võit! Mark Lajal lausa purustas vastase Haagi turniiri finaalis

– Mark Lajal / Foto: Erakogu

Ei ole vist kahtlust, et Mark Lajal on jõudnud oma noorteklassi kajääri parimasse vormi, kui ta laupäeval sai esikoha Haagis ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril. Pärastlõunal võitis Lajal ka paarismängu.

Lajal (13. asetus) alistas finaalis teisena asetatud Liam Lilesi (Holland) lausa 6:3, 6:0! Lajal ei kaotanud turniiril ühtki setti ning alates veerandfinaalist ei lõppenud ükski sett tema mängus väiksema vahega kui 6:3.

Paarismängu finaalis oli Lajali ja tema partneri Dominik Rysi (Tšehhi, 4) edu peaaegu sama kindel, kui nad alistasid Prantsusmaa paari Mathis Debru/Thibaut Gadilhe (6) 6:3, 6:2.

Kui seni oli Lajalil jooksva aasta arvestuses kirjas vaid 34 edetabelipunkti, millest täpselt 50% oli saavutatud tänu tulemustele paarismängus (ehkki tegelikult arvestatakse paarismängu võrreldes üksikmänguga 25-protsendilise kaaluga), siis nüüd Haagis sai ta korraga juurde üksikmängu 30 punkti ja paarismängust veel 7,5 punkti. Ehk siis matemaatika ütleb, et Lajal teenis ühe turniiriga rohkem ITF-i punkte kui senise aasta jooksul korraga! Maailma edetabelis see tähendab, et Lajal tõuseb 1065. kohalt umbes 700. koha kanti.

polar.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Carol Plakk’i turniir Dubais sai läbi

– Dubai / Foto: Pixabay ITF-i juunioride 4. kategooria turniiril Dubais mänginud Carol Plakk’i turniir …