Hiilgav võit! Mark Lajal lausa purustas vastase Haagi turniiri finaalis

– Mark Lajal / Foto: Erakogu

Ei ole vist kahtlust, et Mark Lajal on jõudnud oma noorteklassi kajääri parimasse vormi, kui ta laupäeval sai esikoha Haagis ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril. Pärastlõunal võitis Lajal ka paarismängu.

Lajal (13. asetus) alistas finaalis teisena asetatud Liam Lilesi (Holland) lausa 6:3, 6:0! Lajal ei kaotanud turniiril ühtki setti ning alates veerandfinaalist ei lõppenud ükski sett tema mängus väiksema vahega kui 6:3.

Paarismängu finaalis oli Lajali ja tema partneri Dominik Rysi (Tšehhi, 4) edu peaaegu sama kindel, kui nad alistasid Prantsusmaa paari Mathis Debru/Thibaut Gadilhe (6) 6:3, 6:2.

Kui seni oli Lajalil jooksva aasta arvestuses kirjas vaid 34 edetabelipunkti, millest täpselt 50% oli saavutatud tänu tulemustele paarismängus (ehkki tegelikult arvestatakse paarismängu võrreldes üksikmänguga 25-protsendilise kaaluga), siis nüüd Haagis sai ta korraga juurde üksikmängu 30 punkti ja paarismängust veel 7,5 punkti. Ehk siis matemaatika ütleb, et Lajal teenis ühe turniiriga rohkem ITF-i punkte kui senise aasta jooksul korraga! Maailma edetabelis see tähendab, et Lajal tõuseb 1065. kohalt umbes 700. koha kanti.