fbpx
Close

WTA statistika: kes servisid tänavu kõige paremini? Kuidas läks Anett Kontaveidil?

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

WTA on kokku võtnud, kellel maailma tippnaistest olid kõige paremad servinäitajad. Omapärane fakt on see, et vaatamata tõusule maailma edetabelis oli Anett Kontaveit ühe näitaja poolest kolme halvima seas.

Alustame siiski pallinguässadest – neid lõi hooaja jooksul kõige rohkem sakslanna Julia Görges: 492 ässa 68 kohtumises. Selle numbri poolest on Görges ülekaalukas, sest teisel kohal asuv tšehhitar Karolina Pliškova on 70 mängus löönud 393 ässa ehk peaaegu saja võrra vähem.

Görges juhib ka esimesel servil võidetud punktide osas – 73,8%. Üle 70% saavutasid WTA proffide seas vaid viis naist: lisaks Görgesele Ashleigh Barty (Austraalia) 71,6, Kristyna Pliškova (Tšehhi) 71,2, Naomi Osaka (Jaapan) 70,1 ja Madison Keys (USA) 70,0%.

Kui palju aga keegi võitis oma servigeime? Selles osas edestab Barty napilt Görgest, vastavalt 78,7 ja 78,6%, kolmandal kohal on Osaka 76%. Ehk siis parimad servijad võidavad natuke üle kolmveerandi pallingugeimidest.

Teiselt servilt on enim punkte võitnud Barty – 52,1%, järgnevad Caroline Garcia (Prantsusmaa) 51,3 ja Sloane Stephens (USA) 49,2%-ga. Nagu näete, ei võida enamik maailma naismängijaid teiselt servilt isegi pooli punkte.

Esile on tõstetud ka mängijad, kelle võidetud servigeimide osakaal on võrreldes 2017. aastaga enim tõusnud. Nimelt Taipei tennisist Su-Wei Hsieh on koguni 11,9% võrra rohkem oma servigeime võitnud kui mullu. Tippudest paistab eelkõige silma Osaka, kes mulluse 69,6% vahetas tänavuse 76% vastu – nagu juba üle-eelmises lõigus märkasite.

Kelle pallingugeimide võiduprotsent on aga enim langenud? Daria Gavrilova (Austraalia) -7,3% (mullu 66,1, tänavu 58,8%), Anett Kontaveit -6,9% (mullu 73,8, tänavu 66,9%) ja Maria Šarapova (Venemaa) -6,1% (mullu 73,5, tänavu 67,4%).

Kui me neid numbreid näeme, võime kindlasti järeldada ka midagi head: Anett Kontaveidi tõrjegeimide võitmise protsent peab olema päris tunduvalt suurenenud, muidu poleks ta saanud lõppenud hooajal nii edukas olla! Neid arve aga WTA pole seni avaldanud.

Julia Görges – WTA 2018. aasta parim servija. / Foto: Gerry Schmit/Scanpix
scroll to top