Karl Kiur Saar langes konkurentsist välja dramaatilise lahingu järel

– Joshua Paris ja Karl Kiur Saar / Foto: Toomas Kuum

Teise eestlasena PAF Openil oli kolmapäeval üksikmängus võistlustules Karl Kiur Saar (ATP 1229.), kellele astus vastu britt Joshua Paris (905.).

Joshua Parise ainus turniirivõit ITF Futures turniirilt pärineb 2015. aastast ja paarismängus. Karjääri jooksul oli Paris ITF turniiridel üksikmängus seni peetud 116-st mängust võitnud 44. Juulikuus jõudis Joshua Paris Iirimaa ITF turniiril poolfinaali, augustis Valgevenes ja septembris Roehamptonis veerandfinaali.

Saar ja Paris olid omavahel kohtunud 14-aastastena Tennis Europe turniiri finaalis, toona jäi peale britt 6:2 6:2. Aga see oli nii ammu ja nüüd oli täiesti uus olukord.

Esimeses setis hoidsid mõlemad oma servi kuni 3:3-ni, Seejärel võttis britt mängu üle kontrolli võites enamus pikkadest pallivahetustest ja näidates väga kindlat võrgumängu. Kahe servimurdega 6:3 setivõit Joshua Parisele.

Teine sett algas ka enam-jaolt Joshua Parise väikese dikteerimisega. Karl Kiur Saare närvid pidasid hästi vastu ja agressiivsem mängustiil seti lõpufaasis viis selle kiiresse lõppmängu. Seal oli Saar vastasest stabiilsem ja tasuks setivõit 7:6(3).

Otsustav sett sarnanes paljuski teise setiga. Hoiti servi, kuni  seisul 3:2 Saarele omas ta kaks murdepalli. Ja nagu tennises tihti, mis endal jääb võtmata, võtab vastane. Ülimalt pingelises ja pikas Saare servigeimis suutis Paris seti esimese murde realiseerida – 4:3 Parisele. Kõik järgmised geimid kulgesid punkt-punktilt, murdepallid vaheldusid matšpallidega. 3:5 kaotusseisus pareeris Saar kolm matšpalli, järgmises briti servigeimis veel kaks ja omas ka murdepalli. Paraku libises võimalusterohke mäng Saarel napilt käest ja veerandfinaali purjetas Joshua Paris tulemusega 6:3 6:7(3) 6:4.

Mängude jooksvad tulemused leiad Paf.com lehelt.