fbpx
Close

Ashleigh Barty naaseb tippsporti, kuid teisel alal

– Ashleigh Barty golfi harjutamas / Foto: imago images/Xinhua/Scanpix

Ainult mõned nädalad pärast šokeerivat teadet tennisekarjääri lõpetamisest andis endine maailma esireket Ashleigh Barty teada naasmisest võistlussporti. Ainult teisel spordialal.

Kolmekordne suure slämmi võitja vahetab tennisereketi golfikepi vastu, et kaasa teha uues kuues toimuval Icon Seriesi võistlustel New Jerseys. Võistluse kutsus ellu spordimänedžer Thomas Brookes ning selle eesmärgiks on maailma sporditähed kokku kutsuda ning maha pidada ultravõistluslik tiimivõistlus USA ja muu maailma vahel. Võistkondade kapteniteks on golfitähed Fred Couples ja Ernie Els.

Barty tulevikuplaanide üle spekuleeritakse pidevalt. Ainult 25-aastaselt profitennisest loobunud austraallanna võitis hiljuti Brookwateri Golf and Country Clubi naiste turniiri. Auhinnarahaks oli 30 Austraalia dollarit, mis on pisut üle 20 euro. Loomulikult pole see võrreldavgi summadega, mida Barty oma karjääri jooksul tennisega teenis ( ligi 22 miljonit eurot). 

„Olen väga elevil, et saan võtta osa Icon Seriesi üritusest. Tahan oma osalusega julgustada rohkem naisi golfi mängima,“ sõnas Barty Austraalia meediale.

„See on unikaalne võimalus lõbutseda ja teha sporti samal ajal,“ rääkis ta.

Barty on seni teadaolevalt ainus naine, kes Icon Seriesil osaleb. Samas pole korraldajad veel kõiki nimesid välja hüüdnud. Teada on, et Bartyga samas tiimi on näiteks Manchester City peatreener Pep Guardiola, Inglismaa jalgpallimeeskonna kapten Harry Kane ja poksija Canela Alvarez.

See pole esimene korda, kus Bartu väljaspool tennist kätt proovib. Ta on ka Austraalia naiste kriketiliigas kaasa teinud mängides Brisbane`i Heati klubis.

„Armastan sporti, ma pole nagu enamus austraallasi. Sport on mind ära võlunud, jään alati sportlaseks, proovin erinevaid asju, eks näis, kuidas mul läheb.“

Barty võitis tennisekarjääri jooksul 15 WTA turniiri, tema viimaseks turniirivõiduks jäi tänavune Australian Open.

scroll to top