fbpx
Close

Amanda Anisimova lülitas tiitlikaitsja välja

Amanda Anisimova tähistab võitu. / Foto: AFP/Scanpix

Australian Openi naiste üksikmängu kolmandas ringis langes välja tiitlikaitsja Naomi Osaka (Jaapan, 13), kes jättis Amanda Anisimova (USA) vastu kasutamata kaks matšpalli ja kaotas 6:4, 3:6, 6:7.

Ei tea, kas seda tulemust pidada suureks üllatuseks või mitte, sest mõlema naise vorm oli küsimärk. Anisimova on taastumas madalseisust, mis algas pärast tema isa surma, kuid Osaka on mänginud nii vähe, et tema vormi oli eriti keeruline hinnata. Viimati kaotas jaapanlanna US Openil samuti 3. ringis Leylah Fernandezile ja ütles pärast seda, et peab võtma tennisest pausi. Oli juttu, et ta naaseb Indian Wellsi turniiriks, kuid see ei osutunud tõeks. Nüüd kaotas Osaka isegi veel dramaatilisemalt ja kuna tal on olnud viimasel ajal probleeme vaimse tasakaalu leidmisega, on neljakordse slämmivõitja tuleviku kohal kindlasti pilved.

Mängus, kus servimurdeid oli väga vähe (kummalgi üks), jättis Osaka kasutamata võimaluse seisul 5:4, kui ta oli Anisimova servil ees 40:30 ja veel korra eduga. Kuna aga Osaka võitis selles mängus 10st murdepallist ühe, ei olnud üllatav, et ta ka sel hetkel servigeimi kätte ei saanud. Tie-break’is ei andnud Anisimova oma servil ära ühtki punkti ja võitis kahe minimurde abil 10:5.

Anisimova oli mängus ka aktiivsem pool, ta võitis ässad 11:5 ja äralöögid 46:21. Samuti aitas ameeriklanna edule kaasa hea esimese servi õnnestumisprotsent (68 vs Osaka 61%). Maailma jooksvas edetabelis langes Osaka nüüd lausa 84. kohale, kuid vähemalt üks mängija võib temast veel mööduda – kui Kaia Kanepi ja Maddison Inglise (Austraalia) kohtumise võitja jõuab hiljem veerandfinaali. Anisimova edasine tee turniiritabelis ei läinud aga kergemaks, sest nüüd kohtub ta maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia), kes võitis täna Camila Giorgi (Itaalia, 30) 6:2, 6:3.

Naomi Osaka lahkub väljakult siiski püstipäi ja tundub, et seekord ta kaotust nii sügavalt üle ei ela. / Foto: AFP/Scanpix

Teistes mängudes ei olnud üllatusi, kui selleks mitte pidada Vikoria Azarenka (Valgevene, 24) 6:0, 6:2 võitu Elina Svitolina (Ukraina, 15) üle. Küsimus ei ole selles, et Azarenka võitis, ta oligi favoriit edetabelikohast hoolimata. Kuid kes oleks uskunud, et Svitolina saab ainult kaks geimi!? Siit tekib küsimus, kas ukrainlanna on üldse nii hävitavat kaotust oma tippaastatel saanud? Aga paraku näitas kiire kontroll, et see juhtus alles kolm kuud tagasi, kui Svitolina jäi Indian Wellsi 1/8 finaalis Jessica Pegulale (USA) alla 1:6, 1:6. Seega on Svitolina ikka viimasel ajal üsna ebakindel. Näiteks Tokyo olümpia poolfinaalis sai ta Marketa Vondroušovalt (Tšehhi) ainult neli geimi.

Veel tuleb märkida üht tulemust: Barbora Krejcikova (Tšehhi, 4) – Jelena Ostapenko (Läti, 26) 2:6, 6:4, 6:4. Selles mängus juhtis Ostapenko 6:2, 3:1, aga Krejcikova on tuntud kaotusseisude päästja, mida ta tõestas ka Sydney turniiri poolfinaalis Anett Kontaveidi vastu. Ostapenko mäng on viimasel ajal kõikuv, aga nii kindel algedu näitab, et Läti tennisistil on võimed endiselt olemas, aga pigem puudub (vaimne?) stabiilsus.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus kaks kohtumist veel kestavad, teeme kokkuvõtte hiljem.

scroll to top