fbpx
Close

Anett Kontaveit ei mängi Dohas ja Dubais

Anett Kontaveit Austraalias. / Foto: Zumapress/Scanpix

WTA tennisefoorumi kaudu on meieni jõudnud info, et Anett Kontaveit on ennast Doha WTA 500 ja Dubai WTA 1000 turniiridelt maha võtnud, mis ühtlasi tähendab tema küllaltki mõjuvat langust edetabelis.

Kuigi kevadel alates Indian Wellsi ja Miami turniiridest ei ole Anettil peaaegu üldse punkte kaitsta, läheb just sellepärast keeruliseks, et asetust ta enam kuskil ei saa, isegi turniiridel, kus paigutatakse 32 paremat, ei pääse nende sekka, ehkki suvisteks slämmideks võib juba seis muutuda.

Kuhu Anett edetabelis veebruari lõpuks langeb, ei saa hetkel öelda, sest see oleneb ka teiste mängijate tulemustest. Me võime lihtsalt võtta maha 585 punkti (mullune Doha WTA 1000 finaal, tänavu mängitakse see turniir Dubais) ja vaadata, kuhu Kontaveit langeks. Praeguse arvestuse kohaselt oleks ta isegi TOP60 hulgast väljas ehk ka Kaia Kanepist (48.) tagapool.

Kaia peaks Dohas kaasa tegema ja võib saada punkte juurde, kuid temal on ka pisut rohkem punkte kaitsta Indian Wellsist ja Miamist. Igatahes on 40. kohast tagapool vahed üsna väikesed ja juba üks edukas turniiri võib Anetti tõsta tagasi TOP50 sekka.

scroll to top