fbpx
Close

Suure tõenäosusega kerkib Anett Kontaveit hooaja lõpuks TOP20 sekka

Anett Kontaveit rõõmustamas mängus Petra Kvitova vastu. / Foto: Reuters/Scanpix

WTA (aga samamoodi ka ATP) punktidega on esialgu veel segadust, mis peaks lõppema alles siis, kui koroonapandeemiast tingitud pausi algusest on möödas kaks aastat (2022 märts).

Oktoobri jooksul kaotavad oma kontolt punkte need mängijad, kes olid edukad 2019. aastal Indian Wellsis (järgmisel nädalal algavat turniiri pole peetud 2,5 aastat) ja samuti 2019. aasta sügisel peetud turniiridel. Eesti esireket Anett Kontaveit jõudis Indian Wellsis 1/8 finaali, ent 2019. aasta sügisel ei mänginud haigestumise tõttu üldse.

Jooksva aasta edetabelis (nn Porsche Race) asub Anett 16. kohal, kuid sel nädalal möödub temast Belinda Bencic. Samas ei ole 2021. aasta seis veel suure edetabeli mõistes sama, sest näiteks ka Anettil jäävad hooaja lõpuks püsima 2020. aasta Australian Openi veerandfinaali eest teenitud 430 punkti.

Kuid vaatamata süsteemi keerukusele on Tennisnet arvutanud, et tõenäosus olla tänavuse hooaja lõpul TOP20 seas on Kontaveidil üsna suur. Seda isegi siis, kui Indian Wellsi turniir peaks ebaõnnestuma, kuid pisut see tõenäosus sel juhul väheneb. Juba lõppeva nädala algul langesid ära 2019. aasta Pekingi turniiri punktid ja selle tulemusena on näiteks Naomi Osaka langenud jooksvas edetabelis 12. kohale ning võib veel esmaspäevaks koha võrra langeda, kui Ons Jabeur peaks võitma Chicago turniiri. Anett tõuseb järgmise nädala edetabelis igal juhul 22. kohale, sest Jennifer Brady langes tema taha.

Järgmise nädala algul võetakse maha Indian Wellsi punktid ja siis peaks Anett juba tõusma 20. kohale, sest Bianca Andreescu kaotab 1000 ja Angelique Kerber 650 punkti. Nemad langevad Anetti taha, ent loomulikult vastavalt käesoleva aasta turniiri käigule võib Kerber uuesti mööduda. Andreescul seda lootust pole, kui ta tiitlit ei kaitse. Midagi kindlat hetkel lubada ei saa, sest pealkirjas öeldud väide on ikkagi matemaatiline tõenäosus, mis ei ole 100%.

Kaia Kanepi, kes esmaspäeval kerkib maailma edetabelis 59. kohale, tõenäolist seisu aasta lõpuks on liiga keeruline arvutada, sest esisaja teises pooles on mängijate punktivahed nii väikesed, et leidub sadu erinevaid võimalusi.

scroll to top