fbpx
Close

Lihtvigade suur arv sai Kaia Kanepile saatuslikuks

Kaia Kanepi mängimas Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Strasbourgi turniiri teises ringis maailma 122. reketile Clara Burelile (Prantsusmaa) 5:7, 6:7.

Nagu oleme tänavusel hooajal ka mitme varasema Kaia Kanepi kaotuse kohta öelnud, oli see mäng täiesti võidetav, kui eestlanna suutnuks lihtvigade arvu vähendada. 45 lihtviga kahe seti kohta on palju ja kui arvestada, et Burel võitis selles mängus 82 punkti, teenis ta rohkem kui pooled punktid Kaia lihtvigadest.

Kohe algul võis märgata, et Burelil ei ole sellist kehalist võimsust, mis võimaldaks tal järjepidevalt agressiivselt mängida. Prantslanna lööb siiski esimest servi hästi, eriti just palli täpse suunamise osas. Bureli puhul oli ka täna päris suur vahe, esimese servi võidetud punktides (74%) ja teise servi võidetud punktides (48%), ehkki ta oli mõlema näitaja poolest Kaiast (62 ja 42%) parem.

Kuni seisuni 4:3 hoidsid mõlemad oma servi, aga seejärel murdis Kaia nulliga. Kahjuks tähendas see just vastupidist pööret, sest järgmised neli geimi võitis Burel, esimese seti lõpugeimides tegi Kaia eriti ohtralt lihtvigu. Pole kindel, kas kohtunik aitas prantslannat, aga tundus, et seisul 5:3 vastase murdepallil luges ta Kaia esimese servi ekslikult auti. Igatahes esimeses setis olid lihtvigu eriti palju rohkem kui äralööke – Kaial vastavalt 24 ja 7, Burelil 19 ja 5. Teises setis hakkas see vahekord natuke rohkem äralöökide kasuks pöörama, aga lihtvigu tehti endiselt rohkem.

Kontrollitud agressiivsus pidanuks tooma Kaiale edu, sest vaja oli vaid Burel surve alla panna ja õigel ajal rünnata. Tundus, et Kaial õnnestus selline stiil seisult 1:2 pärast vastase murret 4:2 juhtima minnes. Tõsi. nüüd aitas kohtunik Kaiat Bureli servil seisul 2:3, 0:15, kui prantslanna jõudis pallini (videokordus tõestas), aga kohtunik luges kaks põrget.

Kuid see ei olnud lõplik pööre. Burel võttis murde tagasi ja viigistas 4:4. Täiesti õnnetu Kaia jaoks oli aga kohtumise lõpp. Burel oli oma servil 5:6, 0:30 taga ja võitis siis 11 punkti järjest! See tähendas geimivõitu pluss tie-break’i seisu 7:0. Palju otsustas tie-break’i teine punkt, mida Kaia mängis taktikaliselt hästi, aga eksis millimeetritega. Pärast seda oli eestlanna juba liimist lahti. Lõpuks kujunesid äralöökide/lihtvigade numbriteks Kaial 24/45 ja Burelil 19/35. Kaia esimese servi protsent oli parem (63 vs 56), aga nagu eelpool märgitud, võitis ta punkte esimeselt servilt vähem.

Sellegipoolest piisas Kanepile ainult ühest võidust Strasbourgi turniiril, et vahetada maailma edetabelis kohad Anett Kontaveidiga. Jooksvas edetabelis on Kanepi 71. ja Kontaveit 75. Kuigi need kohad võivad veel muutuda (ainult halvemas suunas), on omavaheline seis paigas, sest kumbki ju enam sel nädalal ei mängi, Omakorda on Anettil paremad võimalused Prantsusmaa lahtistel, sest tal ei ole seal punkte kaotada, aga Kaia jõudis mullu 3. ringi.

Täna peaks Kaia väljakule tulema ka paarismängu avaringi kohtumises.

scroll to top