fbpx
Close

Vladimir Ivanov ja Kenneth Raisma jäid Paf Openi finaalis napilt alla

– Paf Openi võitjapaar Patrik Niklas-Salminen ja Filip Bergevi / Foto: Allar Hint

Meeste ITF-i turniiril Paf Open püüdsid paarismängus esikohta Vladimir Ivanov ja Kenneth Raisma. Üksikmängus kukkus neist esimene konkurentsist tänases poolfinaalis ja teine eilses veerandfinaalis.

Paarismängu finaalis oli Vladimir Ivanovi ja Kenneth Raisma (3) vastaseks Rootsi-Soome paar Filip Bergevi/Patrik Niklas-Salminen, kes omas ka esimest asetust. Niklas-Salminen teatavasti lunastas täna pääsme ka homsesse üksikmängu finaali.

Eilses poolfinaalis suutsid Ivanov/Raisma poolfinaalis Poola paari vastu kaks matšpalli päästa. Ka tänane finaal kujunes tasavägiseks. Esimeses setis murdsid Ivanov/Raisma kohe alguses vastase servi seisul 1:1 ja sellest piisas seti võitmiseks 6:4. Oma servigeimid võideti kindlalt. Vastastel polnud ühtegi murdepalli, meie paar realiseeris neljast ühe.

Teises setis oli mõlemal paaril kaks murdepalli, millest kasutati ära üks. Esimestena tegi seda Eesti paar seisul 3:3. Järgmises oma servigeimis jõuti otsustava punktini, ent vahet ei suudetud paraku kahegeimiliseks kasvatada. Tegelikult võibki tõdeda, et mängu kõige kehvem pallingugeim sattus just sellel hetkele. Edasi enam šanssi murdmiseks ei tekkinud. Kiires lõppmängus olid vastased kindlamad ja võitsid selle 7:4.

Otsustav sett, mis paarismängus mängitakse pika kiire lõppmänguna 10-ni, algas Bergevi/Niklas-Salmineni dikteerimisel ja nad läksid pikalt ette – 8:3. Meie tennisistid vähendasid selle 6:8-le, kuid vastased teenisid järgmise punktiga ikkagi kolm matšpalli. Oma servilt minimiseeriti vahe küll 8:9-le, kuid kolmandat matšpalli said vastased mängida juba oma pallingult, mis ka võideti. Seega väga tasavägise kohtumise, kus murdeid tehti vähe, võitsid Bergevi/Niklas-Salminen tulemusega 4:6, 7:6(4), 10:8.

– Kenneth Raisma ja Vladimir Ivanov teise koha karikatega / Foto: Allar Hint

Bergevi ja Niklas-Salminen olid veidi aktiivsemad ja meie tennisistid jälle mõne punkti mängimisel jäid liiga passiivseks. Paarismäng, eriti veel nii kiirel väljakukattel nagu Pärnu tennisehallis, on ülimalt dünaamiline ja kõrget tempot tuleb kogu aeg üleval hoida.

Statistikat (meie paari näitajad eespool): ässad 3-8, topeltvead 1-2, 1.servi õnnestumine 77%-71%, 1.servilt võidetud punktid 81%-78%, 2.servilt võidetud punktid 56%-60%, murdepallide realiseerimine 2/6-1/2.

scroll to top