Tormihoiatus? Simona Halep loovutas Marta Kostjukile vaid ühe geimi

Simona Halep. / Foto: AFP/Scanpix

Cluj-Napoca turniiri finaalis kohtub Anett Kontaveit (2) Simona Halepiga, kes purustas poolfinaalis maailma 55. reketi Marta Kostjuki (Ukraina, 6) lausa 6:0, 6:1.

Kuigi Anett kaotas täna Rebecca Petersonile (Rootsi) viis geimi, oli tema mäng vaid ühe minuti võrra pikem. Kuid on selge, et Halepi taoline üleolek paneb Eesti tennisefänne kukalt kratsima. Sest me ju kõik teame, milleks on võimeline endine maailma esireket ja kahekordne slämmiturniiride võitja, ehkki sel hooajal on Halep pidanud vigastuse tõttu kolmekuulise pausi ja pole võitnud ühtki turniiri. Kuid alles kaks aastat tagasi võitis ta Wimbledoni finaalis Serena Williamsi 6:2, 6:2 ja eelmise aasta jaanuaris Australian Openi veerandfinaalis Kontaveidi 6:1, 6:1. Lisaks toetavad Halepit koduseinad, ehkki pealtvaatajaid Cluj-Napocas tribüünidele ei lubata. Aga võib-olla tehakse finaaliks erand?

Kirjutame siiski pikemalt pühapäevasest finaalist peatselt ilmuvas eelvaates.