Paf Openil murdis Ivanov end poolfinaali, Raismal jäi sellest natuke puudu

– Vladimir Ivanov / Foto: Haide Rannakivi/ETL

Meeste ITF-i turniiril Paf Open (M15) Pärnus peeti täna üksikmängus veerandfinaalmänge. Nendes olid osalised kaks meie tennisisti, Vladimir Ivanov ja Kenneth Raisma. Mõlemad kohtusid soome tennisistiga.

Vladimir Ivanovil (ATP 823.) oli eeldavalt lihtsam vastane ja neljandana asetatuna oli ta ka mängu favoriit. Oma vastase soomlase Iiro Vasaga (ATP 1657.) oli Ivanov rahvusvahelistel turniiridel varem kohtunud ühe korra. See juhtus veidi rohkem kui kaks aastat tagasi ja siis väljus võitjana Ivanov.

Veerandfinaal kujunes siiski üsna tasavägiseks. Mõlema seti esimene pool oli sarnane. Soomlane servis hästi ja Ivanov hoidis end tagasi, kuid otsustavates geimides oli ta agressiivsem ning teatav kontroll mängu üle ei kadunud tegelikult hetkekski. Samas ainsa murdepalli matši jooksul teenis Ivanov, mille ta avasetis ka seisul 3:3 realiseeris. Sett talle 6:4.

Teises setis jõuti vaid korra tasamänguni ja seda Vasa pallingugeimis. Kiires lõppmängus tegi hädavajaliku servimurde Ivanov seisul 4:4 efektse löögiga ning see lõppes tulemusega 7:4. Kogu mäng seega 6:4, 7:6.

Kenneth Raisma (ATP 914.) läks kokku turniiril esimesena asetatud soomlase Patrik Niklas-Salmineniga (ATP 561.), kes teatavasti oleks avaringis peaaegu kaotanud Mark Lajalile. Eelnevas kahes mängus servis Niklas-Salminen suurepäraselt ja see ongi tema peamine relv, millega pidi eestlane arvestama. Varasemast oli Niklas-Salminen korra Raismad võitnud, aasta tagasi siinsamas Paf Openil.

Esimeses setis aga soomlase serv ei jooksnud nii hästi, tema 1. servi protsent jäi koguni alla 50%. Teiselt servilt võitis ta aga vaid neljandik punktidest. Ja kuigi Raisma sai 1. servi mitte oluliselt paremini servikasti sisse, siis määravaks sai tema parem tagajoonemäng. Lisaks ei teeninud vastane ühtegi murdepalli. Veenev setivõit Raismale – 6:1.

Teises setis mäng võrdsustus, mõlemad võitsid kõva protsendiga punkte esimeselt servilt ja ka teiselt servilt saadi pooled punktid kätte. Ka teises setis ei ohustanud Niklas-Salminen Raisma servi tõsisemalt, väljaarvatud ehk kaheteistkümnendas geimis, kui tablool oli kahel korral tasamäng. Ainsat murdepalli, mis võinuks mängu saatuse otsustada, omas hoopis Raisma seisul 1:0, kusjuures pallivahetuse käigus polnud tal sugugi paha positsioon võrku tunginud soomlasest mööda lüüa. Nii liiguti kiiresse lõppmängu, kus Raisma jäi esialgu 1:4 taha, ent suutis viigistada 4:4-le. Selle järel oli Niklas-Salminenil kasutada kaks settpalli, mis said eestlase poolt likvideeritud. Kulminatsiooniks kujunes seisul 7:7 Raisma tehtud topeltviga. Sellist šanssi soomlane enam käest ei lasknud ja teine sett talle 7:6 (7).

Otsustavas setis liiguti probleemideta 2:2-ni. Järgmist geimi alustas Raisma topeltveaga ja võibki öelda, et see oli tema mängu kehvim geim. Siit sündis seti ainus servimurre ja vastane libises eest ära. Raisma sõnul hakkas teda sel momendil kimbutama väsimus ja lisaks soodustasid uued pallid vastase üha paranevat pallingut. Meie tennisistil ei tekkinudki enam korralikku võimalust ning otsustav sett Niklas-Salminnenile 6:4.

Kokkuvõttes hea esitus Raismalt, võidust jäi puudu kaks punkti. Ainus mis jäi kripeldama, oli topeltvigade arv, eriti neist kaks, mis muutsid mängu kulgu. Sest servi efektiivsus oli mängu üks võtmekohti. Tagajoone rallides oli Raisma üldjuhul parem. Kolmandas setis võitis Niklas-Salminen kõik punktid esimeselt servilt, 16-st 16(!). Mängu statistika (Raisma numbrid eespool): ässad 14-11, topeltvead 7-4, 1. servi õnnestumine 59%-58%, 1. servilt võidetud punktid 81%-90%, 2. servilt võidetud punktid 57%-43%, murdepallid 2/4-1/1.

Poolfinaalis kohtub Ivanov teisena asetatud šveitslase Remy Bertolaga (ATP 625.).