Ivanovil ei õnnestunud Paf Openil end finaali mängida

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL/Igor Pissarev

Paf Openil üksikmängus ainsana Eesti tennisistidest poolfinaali jõudnud Vladmir Ivanov (ATP 824.) kohtus täna šveitslase Remy Bertolaga (ATP 625.). Varem poldud omavahel turniiridel kokku mindud.

23-aastane Remy Bertola oli turniiril teisena ja 34-aastane Vladimir Ivanov neljandana asetatud. Esimestes geimides palju äralööke ei nähtud, tehti päris palju vigu. Rohkem tegi neid siiski šveitslane ja see võimaldas Ivanovil juba vastase teises servigeimis murre teha. Sel hetkel Bertola mäng muutus veelgi rabedamaks, Ivanov seevastu oli leidmas mängukindlust. Resultaadina teinegi servimurre ja eduseis 4:1. Järgmises geimis jäi meie tennisist küll 0:40 taha, ent tuli sellest seisust auga välja ja edu kasvas veelgi. Šveitslane näitas kohatise frustratsiooniga välja, mis ta asjast arvab. Esimene sett veenvalt Ivanovile – 6:2. Lisaks paremale mängukindlusele servis Ivanov paremini. Bertolal oli madal esimese servi õnnestumise protsent – 43% (Ivanovil 71%).

Kohe teise seti esimeses geimis omas Ivanov kahte murdepalli, ent eksimused tõrjetel aitasid Bertola hädast välja. Kahjuks järgnes rabe geim Ivanovilt ja ta loovutas esimest korda oma pallingu. Vastane asus juhtima 2:0. Ühtlasi muutus Bertola mäng kindlamaks ja tuli sisse ka rohkem äralööke. Ilmselgelt oli ta teinud järeldused avaseti kaotusest. Korra tekkis lootusekiir Ivanovil, kui ta juhtis teise seti viimases Bertola pallingugeimis 0:30. Selleks aga see jäigi ning teine sett Bertolale 6:3. Võtmesõnadeks said oluliselt paranenud palling ja stabiilsem mäng šveitslasel. Ka äralööke tegi ta seekord rohkem.

Otsustavas setis oli üheks kulminatsiooniks kuues ja mängu pikim geim, kus Ivanovil oli kasutada koguni neli murdepalli. Neist ühel murdepallil oli pall ka pikemalt mängus. Paraku “ujus” Bertola sellest olukorrast puhtana välja ja nagu kiuste loovutas Ivanov kohe otsa oma pallingu, kusjuures geim lõppes topeltveaga. Mängu kontroll liikus Bertola kätte, Ivanovil oli raske leida neid kohti, kus punkt ise ära võtta ja “kingitusi” ka vastu ei tulnud. Viimases geimis realiseeris Bertola veel ühe servimurde. Otsustav sett talle 6:3. Seega Paf Openil Eesti tennisisti me üksikmängu finaalis ei näe.

Statistikat (Ivanovi näitajad eespool): ässad 8-7, topeltvead 7-2, 1.servi õnnestumine 65%-54%, 1.servilt võidetud punktid 69%-71%, 2.servilt võidetud punktid 54%-52%, murdepallide realiseerimine 2/10-3/7.

Finaalivastane selgub kohtumisest Patrik Niklas-Salmine (Soome, 1) – Stefan Palosi (Rumeenia, 3). Peale seda mängu tulevad platsile paarismängu finalistid, kus osalised ka Ivanov ja Kenneth Raisma.