Veel üks üllatus: Daniil Medvedev kaotas Marin Cilicile

Marin Cilic juubeldab mängus, kus ta lülitas välja Andrei Rublevi. / Foto: EPA/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste alumises tabelipooles langes välja ka teine favoriit, kui Daniil Medvedev (2) kaotas 1/8 finaalis Marin Cilicile (Horvaatia, 20) koguni 2:6, 3:6, 2:6.

Tulemusest võib tunduda, et Medvedevi mäng vajus kokku, aga tegemist oli pigem Cilici hiilgemänguga. Kui paar geimi välja arvata, püüdis Medvedev anda endast parimat, aga ta ei saanud lihtsalt hästi mänginud vastasele vastu.

Juba mängu ajal küsis Eurospordi reporter, et millal võis viimati juhtuda, et Medvedev ei saanud parem viiest mängus ühtki murdepalli? Võtab aega, et seda uurida, aga võib-olla aastatel 2016-2018, kui Medvedev veel paremikku ei kuulunud, see siiski juhtus. Kuigi Cilic oli sedavõrd veenev võis seisul 2:0 meelde tulla siiski mäng eelmise aasta Wimbledoni 3. ringis, kui horvaat võitis Medvedevi vastu samuti kaks esimest setti, aga kaotas mängu. Seekord mängis aga Cilic eriti võimsalt just kolmanda seti alguse, kui asus juhtima 4:0. Kuna murdepalli Medvedev ei saanudki, oli sellega mäng otsustatud.

Cilici esimene serv oli ülimalt efektiivne. Ehkki ta lõi ainult 5 ässa (Medvedev 4) ja sai esimest servi sisse 56%, võitis ta sellelt 90% punktidest. Medvedev ei saanud vastase esimese servi tõrjega hakkama, aga Cilic sai, sest Medvedev võitis esimeselt pallingult ainult 62% punktidest – see on meeletu vahe. Cilic võitis 7st murdepallist 5, mis näitab veelgi, et kui ta polnuks sedavõrd kindel, võinuks see mäng olla tasavägisem. Hämmastav on ka see, et äralöögid võitis Cilic 33:15 ja tegi selle juures lihtvigu vähem (22 vs 28). Lisaks ei teinud Cilic ühtki topeltviga.

Cilic on üks väheseid, kes kolme suure (ja vahepeal ka neljanda, Andy Murray) ajastul suutis korra suure slämmi turniiri võita, see sündis 2014. aasta US Openil. Kuid see võit pole Cilici ainus saavutus, tal on 20 ATP turniiride tiitlit, viimati eelmise aasta sügisel Peterburis. Maailma esikümnes oli ta esimest korda lühikest aega juba 2010. aastal, uuesti kerkis sinna pärast US Openi võitu, aga tema parim periood oli hoopis 2016. aasta sügisest kuni 2019. aasta veebruarini, kui ta püsis üle kahe aasta esikümnes ja 2018. aasta algul ka kümme nädalat kolmandal kohal. Sel perioodil jõudis ta veel kaks korda slämmiturniiri finaali, aga kaotas mõlemal puhul Roger Federerile – 2017 Wimbledonis ja 2018 Australian Openil. Kokku on Cilic nüüd vähemalt veerandfinaali jõudnud 14 suure slämmi turniiril.

Tabeli alumises pooles on nüüd edetabeli põhjal favoriidid Andrei Rublev (7) ja Casper Ruud (Norra, 8). Rublev sai esmaspäeval seisul 1:6, 6:4, 2:0 loobumisvõidu Jannik Sinnerilt (Itaalia, 10), kes vigastas jalga. Kuid Rublev peaks olema siiski Cilicile lihtsam vastane kui Medvedev, kelle vastu oli horvaat enne esmaspäeva 0:3 taga. Rubleviga on Cilicile seis 2:4, kuid ta võitis viimase omavahelise mängu tänavuse Australian Openi 3. ringis.