Holger Rune alistas Stefanos Tsitsipase, ees on Norra – Taani veerandfinaal!

Holger Rune. / Foto: Reuters/Scanpix

Lõpuks langes Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste teisel nädalal välja esimene favoriit, kui mullune finalist Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) jäi 1/8 finaalis alla 19-aastasele Holger Runele (Taani, ATP 40.) 5:7, 6:3, 3:6, 4:6.

Tsitsipas andis selle mängu käest esimeses setis, kui initsiatiiv kuulus talle. Seisul 3:1 andis ta murde tagasi, seisul 4:3 ei kasutanud 40:15 edu Rune servil. Lõpuks tegi seti teise murde hoopis taanlane seisul 5:5 ja see otsustaski. Kuigi teise seti võitis Tsitsipas, hakkasid pallivahetused üha rohkem kalduma Rune poolele. Tema tagajoonemäng oli kahes viimases setis suurepärane, kui isegi liivaväljakute spetsialist Tsitsipas hätta jäi. Neljanda seti lõpp oli veel Rune poolehoidjaile ärev – noormees juhtis juba kahe murdega 5:2, kui andis oma servi ära nulliga ja siis võttis Tsitsipas ka oma servi punktigi kaotamata. Seisul 5:4 seisis Rune vastamisi veel kolme murdepalliga, aga ta mängis need punktid väga hästi ja võitis teenitult.

Lõpuks võitis Rune äralöögid 54:41 ja see vahe oli palju suurem, kui taanlase allajäämine lihtvigadega (38:33). Neljandas setis võitis Rune äralöögid kõige veenvamalt 20:11. Üldpunktid kuulusid Runele 129:123.

Tänaste vastaste puhul on veel märkimisväärne, et nad on Patrick Mouratroglou akadeemias palju omavahel treeninud ja tunnevad teineteise mängu ülihästi. Nagu märkis Eurospordi ekspert Alex Corretja, annab selline fakt eelise arvatavalt nõrgemale ehk Runele. “Sa ei karda enam seda mängijat, kui oled temaga nii palju koos trenni teinud,” ütles Corretja. Ja loomulikult on selge, et Rune õpib Tsitsipase mängust rohkem kui vastupidi, sest kreeklasel on vaja pigem keskenduda teistele esikümne mängijaile kui noorele treeningupartnerile.

Rune on vaid kuus päeva vanem Carloa Alcarazist (Hispaania, 6), kellega ta ka noorteklassis konkureeris. Kuid Alcaraz siirdus kiiremini profitennise mängumaadele ja tal jäid juunioride tiitlid võitmata, Rune on aga 2019. aasta Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri tšempion. Praegu võib öelda, et Rune on oma eakaaslasest umbes kolmveerand aasta võrra taga – Alcaraz oli möödunud sügisel edetabelis sama kõrgel kui Rune praegu. Kuid Roland Garrosis veerandfinaali jõudmisega läheneb Rune veelgi Alcarazile. Nüüd peab tennisemaailm jälgima juba kahe teismelise arengut suure huviga.

Veerandfinaalis kohtub Rune Casper Ruudiga (Norra, 8), kes neljas setis alistas Hubert Hurkaczi (Poola, 12). Kui varem oli põhjamaade meeste tennise lipukandja alati Rootsi, siis nüüd on ootamatult meil Norra – Taani veerandfinaal, mõlema riigi meeste jaoks on nii kaugele jõudmine esmakordne. Aga mitte samade riikide naiste jaoks, sest Caroline Wozniacki on Taanile toonud slämmivõidu ja olnud ka esireket, Norral oli aga tippmängija sada aastat tagasi, kui kaheksa korda võitis US Openi Molla Bjurstedt-Mallory, kes pärast I maailmasõda esindas USA-d.