fbpx
Close

Eesti noorte GP 12-l Rakveres kaks kahekordset võitjat

Andreas Kuum Rakvere GP auhinnaga / Foto: erakogu

Möödunud nädalavahetusel toimus Rakveres Eesti noorte GP turniir nii kuni 12-aastastele tüdrukutele kui ka sama vanadele poistele. Võisteldi kahes tugevusgrupis ning peeti maha ka paarismänguturniir.

Tüdrukute seas võidutses mõlemas mänguliigis Elizaveta Anikina (Top One). Üksikmängus tegi ta seda eriti võimsalt, loovutades neljas kohtumises vastastele kokku ainult kuus geimi. Poolfinaalis alistas Anikina Liisa-Marii Põhjala (MK Tenniseklubi) 6:1, 6:0 ning finaalis samalaadse tulemusega 6:0, 6:1 Varvara Trifonova (Tallink City). Trifonova oli poolfinaalis parem Maria Manethe Irdojast (USTA) 7:6 (2), 6:1.

I tugevusgrupi lohutusturniiri parim oli Ksenija Semjonova (Top One), kes äärmiselt pingelises finaalis sai kõige napimalt 9:8 (7) jagu Eliisabeth Eliis Kubpartist (MK Tenniseklubi)

II tugevusgrupis mängisid finaalis Vera Morozova (USTA) ja Emerlah Serna (Kadrioru TK). Pikas kolmesetilises matšis jäi peale Morozova 6:4, 6:7, 6:3. Poolfinaali jõudsid Kätriin Kiik (Maare Sport) ja Hõbe Lee Heinlo (USTA). II grupi lohutuse võitis Milana Shein (USTA).

Tüdrukute paarismängus polnud vastast paarile Anikina/Põhjala, kes võitjat otsustanud kohtumises olid paremad duost Irdoja/Kätlin Tõnts (Tabasalu TK) 6:3, 6:1.

Posite turniiril jõudsid nelja parema hulka neli esimest asetust. Kuigi paljudel poistel oli selja taga rahvusvaheline jõukatsumine Käärikul, siis väsimuse märke polnud veel näha. Nagu tüdrukutel, nii poistel sai üksikmängu turniir võitja Andreas Kuum (Tallink City) esikoha ka paarismängus.

Esimesena turniiritabelisse paigutatud Kuum alistas poolfinaalis Hans Henrik Leesiku (4., MK Tenniseklubi) 6:3, 6:4 ning sai finaalivastaseks „vana“ tuttava Richard Pihelgase (2. asetus; Tallink City), kes poolfinaalis oli parem Oliver Aabreldaalist (FVTA, 3.) 6:1, 6:0. Kui finaali esimene sett oli tasavägine, siis teises olid Kuuma võidunumbrid veenvad, kokkuvõtteks 6:4, 6:0 ning esikoht.

I tugevgrupi lohutusturniiril tunnistas ainult võite Bert Martin (TK Fellin).

II tugevusgrupis jäi võitmatuks Marius Luumann, kes finaalis oli parem Henri Kriibist (mõlemad Laagri TK) 6:3, 6:1. Nelja parema hulka mängisid end veel Egert Raag ja Villem Lapimaa (mõlemad USTA). II grupi lohutusturniiri parim oli Jorma Peterson (MK Tenniseklubi).

Poiste paarismänguturniiril oli rohkelt põnevuslahinguid. Finaalis kohtusid Aabreldaal/Kuum ja Martin/Kristo Vellerand (Laagri TK). Matši otsustavas, kolmandas setis tõmbasid pikema kõrre seekord esimesena nimetatud 7:5, 3:6, 10:6.

scroll to top