fbpx
Close

Treenimise tigimused tennisele lihtsustuvad, 3. maist võib paarismängu mängida

– Tennis / Foto: Pixabay

Võistluste naasmisest tenniseellu järgmisest kuust hakkab taastuma tavapärane rütm. Treeningute puhul on kõige olulisemaks märksõnaks 2+2 reegel (samuti võistlustel), mis tähendab ühtlasi seda, et alates 3. maist võib ka paarismängu mängida, mida on tennisistid kaua oodanud.

Välitingimustes treenimine jätkub vastavalt 26. aprillist kehtima hakkavatele reeglitele ja alates 3. maist laieneb treenimise võimalus paarismängule, sh. siseruumides.

Toome ära olulisemad punktid alates 3. maist siseruumides treenimisele kehtivatest reeglitest:

  • sisetingimustes on lubatud individuaaltegevus ja individuaaltreening, sealhulgas koos juhendajaga ning kui hoitakse teiste isikutega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Tungivalt on soovitatav tegevuse käigus paarilisi mitte vahetada. Rühmaviisiline tegevus või treening ei ole lubatud. Paarismängud on lubatud ainult nendel spordialadel, mis lähevad individuaalspordiala mõiste alla. Nendeks on tennis, lauatennis, padel, sulgpall, rannavõrkpall ja rannatennis;
  • treeningule eelneval ja järgneval ajal tuleb siseruumides kanda kaitsemaski, v.a duši all käimisel. Kaitsemaski tuleb kanda alates spordiklubisse sisenemisest kuni treeningruumi sisenemiseni, sh riietusruumis. Maski võib ära võtta vahetult enne riietusruumist lahkumist treeningruumi ning tuleb tagasi panna pärast duši all käimist ja kanda kuni spordiklubist lahkumiseni;
  • Tegevuse välisel ajal tuleb üldkasutatavates ruumides järgida 2+2 reeglit;
  • siseruumides on lubatud üksnes individuaalne treeningtegevus, mis tähendab, et treening saab toimuda maksimaalselt kahe isiku vahel:
    a) sportlane ja treener;
    b) sportlane ja sportlane.
  • kehtestatud piirangud ei kehti spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade ja esiliigade mängijatele. Rahvaliiga ning harrastusspordiga tegelevad inimesed ei tohi siseruumides grupis treenida kuni piirangute kehtivuse lõppemiseni.
scroll to top