fbpx
Close

Alates 3. maist taastuvad ETL-i võistlused!

– Võistluste auhinnalaud / Foto: ETL

Seoses Vabariigi Valitsuse uue määrusega on alates 3. maist võimalik korraldada taas tennisevõistlusi. Alates sellest perioodist toimuvate võistluste kalendri leiad siit. Võrreldes eelmise aastaga taastub võistluskalender kuu aega varem.

Alljärgnevalt toome ära olulisemad punktid, mis puudutavad spordivõistlusi, mida tuleb nende korraldamisel kindlasti silmas pidada vastavalt uutele reeglitele:

  • Välistingimustes on alates 03. maist lubatud ka harrastusspordi ja liikumisharrastuse ürituste korraldamine harrastajatele kui osaleb kuni 150 isikut, kes peavad olema jaotatud mitte rohkem kui 10-liikmelistesse rühmadesse, sealhulgas juhendajad ja korraldajad ning tagatud peab olema, et kokku ei puututa teiste rühmadega, välja arvatud koos liikuvad või viibivad perekonnad või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada. Võistluste ega ürituste korraldamine, kus osaleb korraga üle 150 inimese ning inimesed võivad omavahel seguneda ei ole lubatud.
  • Võistluse korraldaja tagab, et isikud ei koguneks võistluspaiga territooriumil gruppidesse ega jääks pärast võistlust territooriumile.

3. maist 2021 spordivõistlused ja spordi- ja liikumisüritused ainult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:

  • välistingimustes toimuvatel spordivõistlustel, kus osalevad ainult spordialaliidu võistlussüsteemis osalevad sportmängude meistriliiga ja esiliiga võistkondade sportlased, professionaalsed sportlased ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmed ja kandidaadid ei tohi osalejate arv koos korraldajatega olla rohkem kui 200 inimest;
  • välistingimustes on lubatud teised spordivõistlused ning spordi- ja liikumisüritused üksnes juhul, kui osalejate arv koos korraldajatega ei ole rohkem kui 150 isikut, kes on jaotatud kuni 10 isikulistesse rühmadesse ning tagatud peab olema, et kokku ei puututa teiste rühmadega ja ürituse korraldaja tagab, et osalejad ei viibi ürituse toimumise kohas ajavahemikus kella 21.00 kuni 06.00.;
  • sisetingimustes toimuvatel spordivõistlustel võivad osaleda ainult spordialaliidu võistlussüsteemis osalevad sportmängude meistriliiga ja esiliiga võistkondade sportlased, professionaalsed sportlased ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmed ja kandidaadid;
  • sisetingimustes ega välistingimustes ei ole pealtvaatajad lubatud.

Spordiorganisatsioonid võivad spordivõistlusi korraldada juhul, kui:

  1. Spordialaliidu koostatud spordivõistluste korraldamise juhendit täidetakse.
  2. Siseruumides toimuvatel võistluste osalevad ainult: 2.1. spordialaliidu võistlussüsteemis osalevad sportmängude meistriliiga ja esiliiga võistkonnad; 2.2. professionaalsed sportlased; 2.3. Eesti täiskasvanute ja noorte koondise liikmed ja kandidaadid.
scroll to top