Töövõit! Anett Kontaveit päästis jälle Viktorija Golubici vastu raske mängu

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Pisut rohkem kui kolmenädalase vaheaja järel võitis Anett Kontaveit taas Viktorija Golubici (Šveits) vastu mängu, kus ta oli kaotanud avaseti ja jäänud ka teises tagaajaja ossa.

Eelmine mäng toimus Roland Garrosi avaringis ja seal võitis Anett lõpuks 6:7, 7:6, 6:0, kuid täna Eastbourne’i turniiri veerandfinaalis ei läinud otsustav sett nii kergelt ja lõpptulemus oli 2:6, 7:6, 7:5. Mäng kestis kaks tundi ja 35 minutit. Ei saa öelda, et Anett olnuks selles mängus vastasest parem, sest kui kaotad ühe geimi rohkem, olekski seda imelik väita. Punktidega jäi Anett siiski peale 116:113. Tegu oli ikkagi täiesti võrdse mänguga.

Kindlasti oli Anetti võitlus ja füüsiline vastupidavus parem tema tänasest mängutasemest. Kohati tundus, et Golubic mängib efektiivsemalt, aga otsustavatel hetkedel langesid punktid Kontaveidi kasuks. Esimest setti asus Anett üsna kiiresti 2:0 juhtima, kuid mängis siis üsna kesise servigeimi ja andis murde tagasi. Pärast seda oli Anettil veel murdepalle seisul 2:1 ja 2:3, aga geime võitis ainult Golubic, kes tegi nö “kinnise muna”. Esimese seti iseloomustamiseks piisab kahest numbrist: esimese servi õnnestumisprotsent Kontaveidil 48 ja Golubicil 72. Šveitslanna oli ka üsna imelises hoos tagajoone pommitamisel. Kõik riskantsed löögid kukkusid sisse – kui Golubic eksis, siis ainult küljejoonele löömisel. Šveitslanna tegi avasetis vaid 5 lihtviga!

Teise seti algul ei suutnud Anett ikka parandada oma esimese servi õnnestumisprotsenti ja murde teenis Golubic seisul 2:2. Aga Anett võitles selle kohe tagasi ja sealtpeale tema serv paranes, ehkki pallingugeime ta veel mängu jooksul loovutas. Ühe neist seisul 5:5. Seega hakkas Golubic servima matši võiduks – täpselt sama šanss oli tal olnud ka Roland Garrosi avaringis. Kuid muruväljakul peaks oma servi hoidmine olema kindlam, ehkki tänane mäng seda ei tõestanud, sest kokku 32st geimist võideti tõrjel 13. Ja läkski nii, et Anett murdis tagasi ja tie-break’is tegutses täiesti veatult, nüüd läksid sisse ka kõik esimesed servid. Tulemus 7:2 räägib selget keelt paremusest.

Otsustav sett oli vastupidine teisele – nüüd läks Anett kaks korda murdega ette, aga Golubic vastas samaga. Väga pika tõrjegeimi võitis Golubic seisul 2:3 ja siis otsa oma pallingu üsna kindlalt. Ent servides seisul 3:4 ja 4:5 sai Anett kindluse tagasi ja murdis vastase pallingu setis kolmandat korda seisul 5:5. See, mis õnnestus Kontaveidil teises setis, ei õnnestunud Golibicil otsustavas setis – ta ei saanud murret tagasi, kuigi eduseisul 40:15 mängis Anett pisut närviliselt, aga õnneks teisel matšpalli eksis Golubic ise.

Äralööke tegi Anett kogu mängu jooksul rohkem ja eriti just pikad punktid lõppesid tema võidukate rünnakutega. Golubic üritas iga hinna eest punkte hoida lühikestena ja nagu varem öeldud, tõi risk talle üsna palju kasu. Kuid 38:29 oli Anetti edu äralöökidega, lihtvigu tegi Eesti esireket 43 ja vastane 42. Kuid selles osas oli Anett kehvem ainult esimeses setis (11:5). Ka esimese servi õnnestumisprotsent tasakaalustus mängu käigus ja lõpuks oli see Golubicil 58 ja Kontaveidil 54. Halb oli see, et Anett tegi 7 topeltviga, aga ta võitis ässad 6:1. Sealjuures lõi Golubici oma ainsa ässa valepõrke abil. Esimeselt servilt võitis Anett 70 ja Golubic 58% punktidest. Nii et Anetti esimene palling oli kindlasti tulemuslikum. Murdepalle realiseeris Kontaveit 16st 6 ja Golubic 14st 7.

Suurüllatuse sepistas Camila Giorgi (Itaalia, WTA 75.), kes alistas esimesena asetatud Arina Sabalenka (Valgevene) 7:6, 0:6, 6:4. Seega kohtub Kontaveit reedeses poolfinaalis hoopis Giorgiga! Mõistagi jäi Sabalenka selles mängus punktidega peale 100:91 ja on kummaline, et maailma 4. reket ei kasutanud ära Giorgi 11 topeltviga ja esimese sevi õnnestumisprotsenti 44. Nagu ka Kontaveit-Golubic matšis oli siingi murdeid palju – 28st geimist 12 võitsid tõrjujad.