fbpx
Close

Harri Neppi: võtan Anetti võitluse ees mütsi maha

Anett Kontaveit Eastbourne’is pressikonverentsi andmas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eksperdist tennisetreener Harri Neppi kiitis Anett Kontaveidi võitlusvaimu kohtumises Viktorija Golubiciga, kuid samas tunnistas, et kaotus oli üsna lähedal.

“Golubic on üsnagi närviline,” ütles Neppi. “Kui ta asus teises setis seisul 6:5 servima, tegi mitu vale otsust järjest. Ja võrgus mängis muidu eksimatult, aga Anetti matšpallil lasi ainsa vea sisse.”

Neppi sõnul on Anett tagajoonemängus Golubicist üle. “Eeskäsi on Anettil parem, tagakäsi mõlemal hea. Enamasti Anett ju dikteeris pallivahetusi, aga seekord suutis Golubic aeg-ajalt oma tehniliselt kõverat eeskätt väga mõjusalt kasutada. Tal on selline lame löök, mille vastu muruväljakul on väga raske midagi teha.”

“Teine asi oli muidugi see, et Anett vähendas lihtvigade arvu otsustavas setis. Mängis natuke kaalutletumalt,” jätkas Neppi. “Ja esimese servi protsent oli mõlemalt poolt oluline. Esimeses setis oli Golubic sellega kõvasti üle, aga edasi hakkas temal minema kehvemini ja Anettil paremini. Avasetis ju Anett proovis seda esimest servi ka rünnata, aga kui vastane nii hästi lööb, on raske.”

Lõpuks ütles Neppi, et võtab selle võidu ees veel rohkem mütsi maha, kui Anetti võidu järel Roland Garrosis: “Tookord ju vastane enam kolmandas setis vastupanu ei osutanud, aga täna võitles nagu lõvi. Seda parem oli Anetti võitlusvaim.”

Kontaveit ise ütles väljaku intervjuus, et mäng kujunes väga raskeks. “Proovisin võidelda ja olen õnnelik, et tulin toime,” märkis Anett. Ta ei kinnitanud, et edu sama vastasega Roland Garrosis oleks talle justkui kasuks tulnud. “Ma ei tea, võitlesin lihtsalt nii palju kui jaksasin ja tegin väljakul rasket tööd,” vastas ta. “Pärast esimese seti kaotust alustasin nullist, püüdsin ennast kokku võtta. Üldiselt mulle meeldib murul mängida, tunnen ennast siin paremini.”

scroll to top