fbpx
Close

Šveits lülitas Billie Jean King Cupil korraldajamaa Tšehhi välja

Rõõmustab Šveitsi naiskond. Näoga on paarismängus võidu toonud Jil Teichmann (vasakul) ja Belinda Bencic. / Foto: EPA/Scanpix

Korraldajamaa Tšehhi oli naiskondliku Billie Jean King Cupi finaalturniiri üks soosikuid, kuid parimas koosseisus võistelnud Šveits sai neist jagu 2:1.

Šveitsil on kohal kõik kolm nende TOP50 mängijat ja kuigi ka Tšehhi koosseisus oli sama palju esiviiekümne tennisiste, puudusid neil siiski Karolina Pliškova ja Petra Kvitova. Maailma kolmandal reketil Barbora Krejcikoval ei õnnestunud aga kastaneid tulest välja tuua, ta kaotas D-grupis mõlemad üksikmängud ja neljapäeval jäi alla Belinda Bencicile 6:7, 4:6. Tšehhile tõi võidu teine number Marketa Vondroušova, kes 1:4 kaotusseisust alistas Viktorija Golubici 6:4, 6:2, ent paarismängu Tšehhi kaotas, sest Krejcikova ei teinud kaasa ja koos tema tavapartneri Katerina Siniakovaga mängis hoopis Lucie Hradecka. Eks Krejcikoval oli vaja jõudu hoida WTA finaalturniiriks, kuid nüüd sai tema jaoks turniir läbi ja ta võib kohe Mehhikosse sõita.

B-grupist sai võitjana edasi Austraalia, kes oli alistanud teisipäeval Belgia 2:1 ja neljapäeval võitis Valgevenet 2:1. Austraalia kindlustas võidu üksikmängudega, kus punkti tõid Storm Sanders ja Ajla Tomljanovic.

Reedel peetakse alates kella 11.30st esimene poolfinaal Venemaa TF – USA, õhtul mängivad Šveits – Austraalia.

scroll to top