fbpx
Close

Tokyo olümpiafinaalis kohtuvad Belinda Bencic ja Marketa Vondroušova

Belinda Bencic jõudis olümpiafinaali. Suure slämmi finaalis pole ta seni mänginud. / Foto: AFP/Scanpix

Naiste tennises ei saa tõesti midagi ennustada – kui eile kirjutas Tennisnet, et Elina Svitolina (Ukraina, 4) on kerkinud Tokyo olümpiaturniiri suureks favoriidiks, siis täna on ta juba langenud pronksimängule.

Olümpiakulla saab kaela kas Belinda Bencic (Šveits, 9) või Marketa Vondroušova (Tšehhi). Tegemist on ikkagi veel tulevikumängijatega, sest Bencic on 24- ja Vondroušova 22-aastane, aga mõlemad on juba olnud sügavas mõõnas. Kumbki ei ole selline mängija, keda oleks ennustatud olümpiavõitjaks.

Bencic kerkis esikümnesse juba 19-aastaselt (2016), aga langes sealt kiiresti välja, seda osaliselt ka vigastuse tõttu. 2019. aastal võitis ta Dubai ja Moskva turniiri ja tõusis 2020. aasta algul maailma neljandaks reketiks. Just selles staatuses kaotas ta Anett Kontaveidile Austraalia lahtiste 3. ringis 0:6, 1:6. Bencicit peeti tollal esikümne kõige kehvemaks mängijaks. Ehkki tal on paremaid tulemusi ka kahest viimasest hooajast, püsib Bencic edetabelis kõrgel (praegu 12.) osaliselt ikka veel 2019. aasta edu arvel. Eelmisel aastal ja tänavu pole ta slämmiturniiridel 3. ringist kaugemale jõudnud ning on jõudnud kahe WTA 500 turniiri finaali.

Vondroušova puhul saame rääkida vaid sellest, et 17-aastaselt võitis ta esimese WTA turniiri, mille finaalis alistas Kontaveidi, kuid pärast ei ole enam tiitlit saanud. Tänu hiilgavale mängule 2019. aasta Prantsusmaa lahtistel, kus Vondroušova jõudis finaali, püsis ta edetabeli teises kümnes pikka aega, aga need punktid olid talle nagu õhupall, mis ühel hetkel katki torgatakse. Praegu on Vondroušova maailma 42. reket ja sedagi mõne turniiri hea loosi arvelt. Pole kahtlustki, et viimase kahe aasta tulemuste põhjal on Anett parem mängija kui Vondroušova, aga nüüd on tšehhitar olümpiafinaalis.

Selline oli finalistide lühike tutvustus, aga nüüd mängudest. Svitolina ei saanud Vondroušovale üldse vastu ja kaotas 3:6, 1:6. Kust tuli see, et Svitolina tegi koguni 29 lihtviga (Vondroušova 18), on raske öelda. Tavaliselt on ukrainlanna väga kindel. Ka Naomi Osaka mängis Vondroušova vastu 3. ringis väga halvasti. Vondroušoval oleks justkui võime vastane ära nõiduda…

Hoopis teistmoodi kulges Bencici mäng Jelena Rõbakinaga (Kasahstan, 15). Kohtumine kestis 2 tundi ja 44 minutit ning Bencic võitis 7:6, 4:6, 6:3. Esimeses setis tuli Bencic välja 2:5 kaotusseisust ja otsustavas setis oli murdega taga 2:3. Kuigi Rõbakina võitis ässad 14:5 ja tegi 7 topeltviga Bencici 12 vastu, ei otsustanud need kiirelt saadud punktid (kokku 26) ässade või vastase topeltvigade arvelt. Pallivahetustes oli kindlam Bencic, Tema aktiivsus seisnes eelkõige vastase eksima sundimises. Äralööke mängust (kui jätta välja ässad) tegi Bencic 18 ja Rõbakina 24, kuid vastast eksima sundis šveitslanna 49 ja kasahhitar 32 korral. Just need rohkem võidetud 17 punkti olid otsustavad.

Bencicil on kindel ka teine olümpiamedal, sest ta jõudis koos Viktorija Golubiciga naispaarismängu finaali, kus nende vastaseks on suursoosikud, esimesena asetatud Barbora Krejcikova ja Katerina Siniakova (Tšehhi).

scroll to top