Elena Malõgina hakkas olümpiavõitjale südilt vastu

Elena Malõgina oma karjääri esimeses WTA turniiri mängus. / Foto: Mauri Levandi

Eesti kolmas reket Elena Malõgina (WTA 404.) kaotas Tallinn Openil teisena asetatud Belinda Bencicile (Šveits) 0:6, 2:6, aga võitlust oli rohkem, kui tulemus näitab.

Ainult kolm esimest geimi läksid kiiresti ära, Malõgina teenis igas geimis ühe punkti, aga alates seisult 0:3 läksid geimid pikemaks. Isegi nulliga kaotatud avasetis oli Malõgina vastase ühes servigeimis (seisul 0:4) 40:15 ees. Kõva võitlus toimus aga teises seti esimeses viies geimis. Malõgina võitis 16 punkti kestnud avageimi Bencici servil, realiseerides kolmanda murdepalli, kuid enne seda oli Bencicil neli geimpalli. Seejärel sai šveitslanna 3:1 ette, aga jäi järgmises servigeimis 0:40 taha. Bencic päästis viis murdepalli, aga kuuendat enam mitte ning seisul 3:2 olid murded tasa. Aga paraku Malõgina selles mängus oma servigeimi kätte ei saanudki ja nii see lõpptulemus kujunes.

Statistikas on huvitav, et Malõginal oli isegi üks murdepall rohkem kui Bencicil (vastavalt 11st 2 ja 10st 7), aga eks põhiliselt olid Eesti tennisistil murdepallid neis geimides, mille ta lõpuks võitis. Bencic mängis ikkagi tähtsatel hetkedel kindlamalt ja seetõttu oli ka tema võit suurem kui näiteks eeldanuks punktid (64:37). Eks midagi näitab ka fakt, et 14 geimis mängiti 101 punkti (keskmine üle 7 punkti geimi kohta). 12 korda oli tablool seis 40:40.

Malõgina ise ütles pärast mängu, et algul oli närv sees, kuid teist setti ta juba nautis. Vähemalt sai ta selles mängus selgeks, mille poolest on TOP20 mängija parem, kui need, kelle vastu Eesti kolmas reket tavaliselt ITF-i turniiridel mängib.

Põhiturniiri avapäeva viimane mäng tõi aga üllatuse: kvalifikatsiooni kaudu edasi pääsenud Viktorija Golubic (Šveits, WTA 89.) alistas neljandana asetatud Madison Keysi (USA) 6:3, 6:2. Sealjuures alustas Keys kohtumist servimurdega, kuid seejärel võitis järgmisest 11st geimist ainult kaks, mis tähendas, et Golubic juhtis teises setis juba 4:0. Raskes seisu ei suutnud Keys ikkagi mingit vastupanu osutada, sest Golubic võitis viimased servigeimid kindlalt.