Briti ringhäälingu BBC veebikülg kirjutab, et tennise katusorganisatsioonide (ATP, WTA, ITF) kinnitusel on nüüd loodud madalama edetabeliga mängijate abistamisfond.
Inglise keeles nimetatakse seda Player Relief programme, mida tõlkes võiks siis nimetada mängijate olukorra leevendamise programmiks. Artiklis on öeldud, et 6 miljoni dollari (ca 5,5 miljonit eurot) suurune fond katab nii ATP kui ka WTA tuuril umbes 800 mängija abistamise. Kuna pole täpsustatud, millisest kohast abisaamine algab, siis võib uskuda, et tennisistid kuni maailma edetabeli 1000. kohani võivad toetusele loota. Eesti mängijaist on nende hulgas Jürgen Zopp, Vladimir Ivanov, Kristjan Tamm, Kenneth Raisma, Daniil Glinka, Elena Malõgina ja Katriin Saar, kes varasemas Tennisneti loos ütlesid, et nad eriti sellele võimalusele ei looda. Tõsi, ka praegune BBC artikkel ei anna veel alust kinnitada, et raha mingil ajal laekub.
Eraldi korraldas maailma esireket Novak Djokovic 1 miljoni dollari kogumise kampaania, kuid nüüd on ta öelnud, et see põrkus probleemide vastu. “Raske oli survestada mängijaid raha andma,” sõnas Djokovic. Selle kinnituseks oli ka maailma 3. reketi Dominic Thiemi loobumine maksmast, sest tema sõnul ei ole paljud madalama edetabelikohaga mängijad piisavalt professionaalsed, et vääriksid toetamist.
Nüüd on kaks jõupingutust sellega ühendatud, et need tippmängijad, kes soovivad rahahädas vaevlevaid tennisiste toetada, saavad oma panuse anda samasse ATP/WTA/ITF 6 miljoni dollari fondi. Näiteks Andy Murray andis juba sellesse fondi pool oma auhinnarahast, mille ta teenis Madridi virtuaalse (arvutimängu) tenniseturniiri võitmise eest. Murray loodab, et lähima paari kuu jooksul (profitennise turniirid enne 13. juulit kindlasti ei alga) algatatakse ehk veel mõningaid tipptennisistide meelelahutuslikke võistlusi, kust auhinnaraha kaudu saaks annetusi teha.
Veel on BBC artiklis fondi kohta öeldud, et see jagatakse võrdselt mees- ja naismängijate vahel ning igaühe teenitav summa sõltub nende edetabelikohast ja varasemast auhinnarahast.