fbpx
Close
PAF.ee

Noor Egiptuse tennisist sai eluaegse võistluskeelu

– Tennis / Foto: Pixabay

Tennis Integrity Unit, mis kontrollib tennisistide võimalikke kokkuleppemänge või muud tüüpi korruptsiooni, määras eluaegse võistluskeelu 21-aastasele Egiptuse mängijale Youssef Hossamile.

Hossam sai mullu maikuus ajutise võistluskeelu, sest ta võeti uurimise alla. Nüüd tegi TIU aastatel 2015-2019 kindlaks 21 erinevat juhtumit, kus Hossam oli süüdi korruptsioonivastaste reeglite rikkumises. Need polnud ainult tema enda kokkulepped, vaid kahel juhul üritas ta pettusele ahvatleda kaasmängijaid. Samuti süüdistati teda uurijatele valetamises ja kuuel juhul oli tegemist tulemustele panustamisega.

Hossam oli küllaltki andekas tennisist, sest muidu poleks ta 19-aastaselt (detsember 2017) kerkinud maailma edetabelis 291. kohale. Ta võitis kokku 9 ITF-i turniiri, neist vaid ühe väljaspool kodumaad (Portugalis). Eesti tennisistidega ei ole Hossam ITF-i turniiridel kohtunud, kuid juunioride seas, kus egiptlase parim koht oli 8., mängis ta 2015. aastal Itaalias Kenneth Raismaga ja võitis eestlast 7:6, 6:1.

Praeguseks oli Hossam langenud 820ndaks, ilmselt oli selles oma osa ka meelega kaotamistes. Youssefi vanem vend Karim Hossam sai sarnase võistluskeelu 2018. aastal.

scroll to top