fbpx
Close

Suurüllatus Rooma turniiri veerandfinaalis: Schwartzman alistas Nadali

Diego Schwartzman.. / Foto: Imago images/Scanpix

Esimest korda pärast koroonaviiruse pausi turniiril osalenud maailma teise reketi Rafael Nadali (Hispaania) tee Roomas lõppes veerandfinaalis üllatuskaotusega Diego Schwartzmanile (Argentiina, 8) 2:6, 5:7.

Kui keegi julges kihlveokontoris panustada Schwartzmanile, võis ta teenida korraliku summa, sest argentiinlase võidukoefitsient oli 17. Ehk siis 10-eurose panusega sai tagasi 170 eurot. Schwartzman läks eest esimeses setis seisul 2:2 ja tegi ka teises setis esimesena murde, kuid Nadal viigistas ning sama kordus ka seisudel 5:4 ja 5:5. Kuid murre eduseisuks 6:5 oli otsustav.

“Ma võin leida vabandusi, aga ma ei mänginud piisavalt hästi. Praegu peaks ehk mõtlema, kuidas seda probleemi lahendada, aga vabanduste otsimiseks pole õige aeg. Hetkel pean lihtsalt aktsepteerima, et olin kehv,” ütles Nadal.

Peab siiski meenutama, et ka eelmise aasta saviliiva turniiridel ei mänginud Nadal algul hästi, näiteks Monte Carlos kaotas ta Fabio Fogninile enam-vähem sama tulemusega kui Roomas eile, ent Roland Garrosis oli Nadal ometi võidukas. Nüüd on maailma teisel reketil siiski vigade paranduseks vähem aega, sest turniir algab nädala pärast.

Rooma turniiri meeste üksikmängu poolfinaalides kohtuvad Novak Djokovic (Serbia, 1) – Casper Ruud (Norra) ja Schwartzman – Denis Shapovalov (Kanada, 12).

scroll to top