Rafael Nadal jätkab tiitli kaitsmist

Rafael Nadal. / Foto: AFP/Scanpix

Rafael Nadal (Hipsaania, 3) on nüüd Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel võitnud 32 mängu järjest, kui ta alistas Pariisi tänases 1/8 finaalis Jannik Sinneri (Itaalia, 18) 7:5, 6:3, 6:0.

Geime võideti selles kohtumises perioodidena, Nadal teenis koguni kahel korral kaheksa geimi järjest. Isegi Sinner, kes võitis kokku ainult kaheksa geimi, tegi seda kahe eduka perioodina – esimeses setis neli ja teises kolm geimi järjest.

Nadal asus algul juhtima 2:0, aga Sinner võitis seejärel mitu tasavägist geimi ja läks ise ette 4:2. Kuid kaotusseisul 3:5 võttis Nadal asja kätte ja järgmises neljas geimis loovutas ta vaid kaks punkti. Ka teist setti alustas Nadal nelja geimivõiduga, kuid nüüd olid need tasavägisemad. Seejärel tegi Sinner oma viimase hingetõmbe, kui jõudis järele 3:4, aga sellest seisust alates võitis Nadal uuesti kaheksa geimi järjest.

Serv ei tähendanud selles mängus suurt midagi, sest Sinner võitis neli geimi servil ja neli tõrjel, Nadal kümme geimi servil ja üheksa tõrjel. Hispaanlane ei servinud hästi, sest 4 ässa, 7 topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 58 ei ole tema kohta head näitajad. Aga tõrje oli tiitlikaitsjal hiilgav, sest Sinner võitis esimeselt servilt ainult 42% punktidest ning ühtki ässa ei löönudki. Äralöögid lõppesid Nadali kasuks 31:11 – selline ülekaal on isegi üllatav. Et lihtvigu tegi Nadal 30 ja Sinner 40, selles suurt üllatust pole.

Nadal kohtub nüüd veerandfinaalis Diego Schwartzmaniga (Argentiina, 10). Loogika kohaselt ei tohiks Schwartzman Nadalile vastu saada, sest argentiinlase ainus relv on kannatlikkus ja stabiilne tagajoonemäng, aga selliste omadustega liivaväljakute kuningat ei üllata. Tõsi, Nadal kaotas mullu septembris Rooma turniiril Schwartzmanile 2:6, 5:7, kuid paar nädalat hiljem sai ta Pariisis revanši. Üldseis on Nadali kasuks 10:1.

32 võitu järjest Prantsusmaa lahtistel ei ole Nadali rekord. Aastatel 2010 kuni 2015 (viis tiitlit ja veerandfinaali jõudmine) teenis Nadal 39 võitu järjest. Esimene võidukas tsükkel (2005 kuni 2009 kaheksandikfinaal) lõppes pärast 31 võitu üllatuskaotusega rootslasele Robin Söderlingile.

Üks huvitav kokkusattumus on veel: aastal 2020 alistas Nadal alates veerandfinaalist Sinneri, Schwartzmani ja Novak Djokovici. Nüüd tulevad talle samad mehed taas (kui Djokovic veerandfinaalis võidab) samas järjekorras vastu, aga ringi võrra varem. Djokovici alistamine ei tähendaks tänavu veel turniirivõitu.