fbpx
Close

Sloane Stephens asus Punast alagruppi juhtima

Sloane Stephens pärast mängu võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Sloane Stephens (USA, 5) alistas WTA finaalturniiril Singapuris Punase alagrupi teises voorus Kiki Bertensi (Holland, 8) 7:6, 2:6, 6:3 ja asus kahe võiduga liidriks, kuid edasipääsu poolfinaali veel ei kindlustanud.

Tänavuse finaalturniiri traditsiooniks on saanud servimurrete suur hulk ja erand polnud ka Stephensi ja Bertensi kohtumine, kus kumbki võitis vastase pallingu 7 korral. Kokku 29st tavageimist (tie-break’is servivad mõlemad) lõppesid siis murdega peaaegu pooled.

Esimeses setis oli seis pärast mõlema kaht servimurret 4:4, kuid edasi õnnestus mängijail pallingut hoida. Tie-break möödus Stephensi selges ülekaalus – ta juhtis 3:0 ja 6:2 ning võitis 7:4. Teises setis ei võitnud ameeriklanna aga ühtki oma pallingugeimi ning vastupanu osutas ta ainult tänu oma kahele murdele. Otsustavas setis jätkus Bertensi hoog seisuni 2:0, aga siis vastas Stephens spurdiga ja juhtis 4:2, 30:0. Sellelt seisult Bertens päästis veel oma servigeimi, aga enamat ei suutnud.

Nagu eeldada võib, ei olnud palling kummalgi hea – Stephens ei ühtki ässa ja 3 topeltviga, Bertens vastavalt 2 ja 8. Stephens lõi esimest pallingut küll üsna täpselt (78% sees), aga see polnud efektiivne, sest ta võitis vaid 50% esimese servi punktidest. Bertens tabas esimeselt pallingult kasti 61%, kuid võitis rohkem punkte kui vastane (66%), ent hollandlanna teine serv oli kergesti rünnatav ja sealt ta eriti edu ei saavutanud.

Kuna Punases grupis on kõik mängud olnud kolmesetilised, siis hetkel võiduta Naomi Osakal (Jaapan, 3) ei olegi väga raske ülesanne: kui ta alistab Bertensi kahes setis, piisab talle Stephensi ükskõik millise tulemusega võidust Kerberi üle. Omakorda võib Stephens jääda kahesetilise kaotusega välja, kui Bertens võidab Osaka. Seega on olemas palju variante nagu ka Valges alagrupis, kus viimane voor mängitakse homme.

 

scroll to top