Draama: Elena Malõgina kaotas otsustava seti tie-breaki eduseisult

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina pidas Stockholmi 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiri avaringis pika lahingu, kus ta tegi vastasest rohkem murdeid ja võitis rohkem geime, aga kaotas mängu rootslanna Lisa Zaarile 6:3, 6:7, 6:7.

Esimeses setis jäi Malõgina murdega taha, kuid võitis seisult 2:3 neli geimi järjest. Teises setis oli murdeid veel rohkem – seisuni 5:5 kaotasid mõlemad oma pallingu neljal korral. Malõgina sai seisul 5:4 servida matši võiduks, kuid paremat seisu kui 30:30 ta selles geimis ei saavutanud, olles seega võidust kahe punkti kaugusel. Lõpuks läks sett tie-breaki, kus rootslanna haaras ohjad ja võitis 7:4.

Otsustavas setis oli Malõgina kolmel korral murdega taga, aga seekord võitis ta ise vastase pallingugeimi seisul 4:5 ja viigistas. Tie-break’is juhtis Malõgina 4:0 ja 5:1, aga ikkagi oskas kaotada. Ta sai seisul 6:5 ühe matšpalli, edasi oli aga rootslanna ees, kuni kolmandalt matšpallilt võitis 10:8. Punktidega jäi Malõgina peale 133:123, seda dramaatilisem oli kaotus. Murdepallide realiseerimisel oli Eesti tennisist isegi edukam – vastavalt 12st 9 ja 16st 8, aga nagu juba öeldud, üks enammurre seekord ei otsustanud.