Simona Halep võitis Torontos oma 24. WTA tiitli ja tõusis uuesti esikümnesse

Simona Halep. / Foto: AFP/Scanpix

Simona Halep (Rumeenia, 15) alistas Toronto WTA 1000 turniiri finaalis kaks tundi ja 16 minutit kestnud mängus võistluse üllataja Beatriz Haddad Maia (Brasiilia, WTA 24.) 6:3, 2:6, 6:3 ja teenis oma 24. WTA tiitli.

Muidugi on 24 hulka loetud ka Halepi kaks slämmitiitlit, aga WTA 1000 turniire on ta nüüd võitnud 9. Viimati oli see Halepil õnnestunud 2020. aasta sügisel Roomas.

Halep, kes on 64 nädalat juhtinud WTA edetabelit, kerkis Toronto võidupunktide abil maailma kuuendaks reketiks. Viimati oli ta sellest paremal kohal enne mullust Wimbledoni, pärast mida läksid Halepil maha 2019. aasta võidupunktid. Halep langes siis kolmandalt kohalt üheksandaks ja alates 9. augustist esikümnest välja. Seega kulus 30-aastasel rumeenlannal aasta ja üks nädal, et esikümnesse naasta. Vahepealse perioodi madalaim edetabelikoht oli Halepil tänavu veebruaris 27.

Haddad Maia tõusis aga finaaliga karjääri kõrgeimale kohale, mis on 16. Haddad Maia on tänavu võitnud juba 41 mängu, aga osa neist mitte WTA turniiridel. Tema superseeria kestis mai algusest juuni keskpaigani, kui ta võitis kolm turniiri (neist üks oli WTA 125K ehk Challenger) ja 22st mängust 20. Ühe kahest kaotusest sai ta tol perioodil Prantsusmaa lahtiste 2. ringis Kaia Kanepilt.

Finaal möödus vahelduva eduga. Nagu eeldada võis, ründas Haddad Maia võimsamalt, aga Halep kaitses ja torkas vasturünnakutega. Kui poolfinaalis Jessica Pegula (USA, 7) vastu kulus Halepil terve sett, et mängu sisse saada, siis täna ainult kolm geimi. Seisult 0:3 tegi Halep “kinnise muna”. Kontramängijana on Halep ilmselt viimase kümnendi maailma parim – vähemalt neist, kes veel praegu mängivad, sest head olid selles elemendis ka Agnieszka Radwanska ja Caroline Wozniacki, kes on karjääri lõpetanud.

Teises setis sai rünnak taas kaitsest jagu, aga ainult lühikeseks ajaks. Haddad Maia asus 4:0 juhtima, pärast seda mäng võrdsustus ja kolmandas setis pääses Halep murdega ette. Veelkorra võitsid mõlemad vastase pallingu, seejärel Halep hoidis servi ja viis kohtumise võiduka lõpuni. Mis torkas mängus eriliselt silma – tõrjevigu tegid vastased ülivähe ja tõrjelt äralööke peaaegu üldse mitte. Vaatamata sellele toimis taktika “pane tõrje mängu”, sest murdeid oli ju kokku üheksa (Halep 5, Haddad Maia 4). Üldiselt oli see üsna suur kontrast nii Anett Kontaveidi kui ka Kaia Kanepi mänguga Toronto turniiri 2. ringis.

Samas oli ka serviässasid vähe (Halep 2, Haddad Maia 1) ning lisaks tegi Halep koguni 9 topeltviga. Aga esimeselt servilt võitis ta 65% (Haddad Maia 59) punktidest, mis on naiste mängu kohta korralik tulemus. Murdepallidest päästeti umbes pooled, sest Halep realiseeris neid 10st 5 ja Haddad Maia 9st 4.