Mark Lajal tuli mitu korda raskest seisust välja, aga kaotas siiski Monastiris finaali

Monastiri rand. / Foto: Pixabay

Mark Lajalil ei õnnestunud võita teist nädalat järjest Monastiri ITF-i M15 turniiri, kui ta tänases finaalis kaotas Rigele Te’le (Hiina, ATP 646.) 3:6, 6:3, 5:7. Mäng kestis 2 tundi ja 40 minutit.

Lajal võitles suurepäraselt, aga seekord oli vastane vähemalt samast puust. Kumbki ei andnud järele, aga kuna võidušansse oli hiinlasel rohkem, siis lõpuks ta ikkagi ühe neist realiseeris – alles seitsmendal matšpallil.

Esimeses setis kuigivõrd sündmusi polnud. Esimeses geimis oli Lajalil üks murdepall, aga see jäi kasutamata ning seisul 4:3 Te murdis teiselt võimaluselt. Teises setis läks Te murdega ette 2:1 ja see oli Lajali jaoks esimene raske seis – taga seti ja murdega. Kuid ta võttis kohe murde tagasi, siis veel ühe ja juhtis ise 5:2. Oma servi õnnestus hoida ja nii olid setid viigis.

Otsustava setis oli pikim (18 punkti) geim viies, kus Lajal üritas seisul 2:2 vastase pallingut murda. Algul oli Te’l kolm geimpalli, siis Lajalil kolm murdepalli, aga seejärel realiseeris hiinlane neljanda geimpalli. Seejärel murdis Te ise, läks ette 5:2 ja omas järgmises geimis kaht murdepalli, mis olid ka matšpallid. Lajal aga võitis oma servigeimi ja siis murdis Te servi, ehkki ka selles geimis oli vastasel üks matšpall. Seisul 5:5 sai hiinlane oma servi kätte ja läks järgmises geimis ette 40:15 – veel kaks murde/matšpalli. Need ka Lajal päästis ja hiljem ühe veel, aga geimpalli ta ei teeninudki. Neljanda ehk kokku seitsmenda matšpalliga pani Te mängule punkti.

Vastane võitis ässad 15:5, aga huvitaval kombel olid nii esimese servi õnnestumisprotsent (59) kui ka esimeselt servilt võidetud punktid (72%) mõlemal võrdsed. Kuna punktidega kaotas Lajal vaid 110:111, siis näitajad pididki olema võrdsed. Murdepalle realiseeris Lajal 10st 3 ja Te 13st 4, seega olid servijad üldiselt nende päästmisel tasemel. Kõige rohkem murdepalle oli otsustavas setis: Lajal 6st 1, Te 7st 2.

Esmaspäeval saab Lajal ATP edetabelisse kirja eelmise turniiri võidupunktid, eks siis näeme, kui kõrgele Eesti esireket tõuseb.