fbpx
Close

Simona Halep, Bianca Andreescu ja Angelique Kerber ei mängi Indian Wellsis

Simona Halep mullu Indian Wellsi turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Mõlemad 2019. aasta Indian Wellsi turniiri finalistid, Bianca Andreescu (Kanada) ja Angelique Kerber (Saksamaa), ei osale tänavusel turniiril. Samuti jääb eemale Indian Wellsi 2015. aasta võitja Simona Halep (Rumeenia).

Andreescu vigastustejada on sisuliselt kestnud eelmise aasta samast ajast saadik (Miamis andis kaotusseisul loobumisvõidu Anett Kontaveidile) ning US Openi võitja ja maailma edetabeli 4. reket on järjest loobunud turniiridest ega pole 2020. aastal veel võistelnudki.

Maailma teine reket Halep aga teatas, et pole ikka paranenud jalavigastusest, mis hakkas teda vaevama enne Dubai turniiri. Huvitav on selle juures fakt, et Dubais Halep võitis, kuid ilmselt sel põhjusel tegigi jalale liiga ja hiljem loobus nii Doha kui ka nüüd Indian Wellsi turniirist.

Jalavigastus vaevab ka Kerberit. “Taastumine jalavigastusest on pannud mu kannatuse proovile,” teatas Kerber. “Lootsin, et olen valmis mängima Indian Wellsis ja Miamis, aga minu tiimi arstid soovitasid veel anda jalale puhkust. Ei suuda oodata, millal saan väljakule naasta…”

Kontaveidi seisukohalt peaks kolme mängija loobumine tähendama, et ta saab nüüd 19. asetuse, kuid sellel siiski väga suurt vahet pole – alles TOP16 sekka pääs andnuks teatud eelise kolmanda ringi kohtumises. Aga eks kõigil on nii või naa tarvis enne võita 2. ringi mäng, esimesest ringist on 32 paremat vabad.

Kui Halep võib loobumisest hoolimata säilitada maailma 2. reketi staatuse ka pärast Indian Wellsi turniiri, siis Andreescu ja Kerber kukuvad kolinal. Kanadalanna langeb tõenäoliselt esikümnest välja, aga Kerber peaks “maanduma” kuskil 35.-40. koha kandis. Lõplikult sõltub mõlema mängija uus edetabelikoht mõistagi rivaalide tulemustest.

scroll to top