fbpx
Close

Selgus Anett Kontaveidi vastane Rooma turniiri avaringis

Rooma linna vaade. / Foto: Internet

Pühapäeva õhtul loositi Rooma turniiri põhitabelisse üheksa naist, kes said edasi kvalifikatsioonist. Üks neist, Mona Barthel (Saksamaa, WTA 88.) sattus loosi tulemusena Anett Kontaveidi (14) vastaseks. Mäng peetakse esmaspäeva pärastlõunal.

Selgitame, et üheksa oli mängijaid seetõttu, et viimasel hetkel loobus puusavigastuse tõttu turniirist maailma 24. reket Donna Vekic. Nii pääses lucky loser’ina edasi ka noor ameeriklanna Amanda Anisimova (WTA 53.), kes olnuks nii mõnestki otse edasipääsenust ohtlikum vastane.

Kuigi alahinnata ei tohi kedagi, oli Barthel siiski üheksast võimalikust variandist üks soodsamaid. Kontaveit on varem korra 28-aastase Bartheliga kohtunud, kui võitis sakslannat 2018. aasta Australian Openi 2. ringis 6:3, 4:6, 6:3. Pikemalt kirjutame Barthelist homses eelvaates.

Alles kella 22 paiku avaldati esmaspäevane ajakava, kus Kontaveidi ja Bartheli mäng on 1. väljakul (tähtsuselt neljas) järjekorras neljas kohtumine. Esimene mäng sellel platsil algab Eesti aja järgi kell 12, enne Kontaveidi ja Bartheli kohtumist toimuvad kaks meeste ja üks naiste mäng. Võib oletada, et kõige varasem aeg, mil Anett võib alustada, on kell 17. Roomas oli täna ka mõnetunnine vihmapaus ning ilmateade lubab sadu ka homseks.

Vekici kohale loositi aga kvalifikatsiooniturniiril esimesena asetatud Maria Sakkari (Kreeka, WTA 39.), kes nüüd kohtub Anastassia Pavljutšenkovaga (Venemaa, 35). Selle paari võitja kohtubki Kontaveidi ja Bartheli mängu võitjaga.

scroll to top