fbpx
Close

Kes võidab finaali – Djokovic või Tsitsipas?

Suur võitja Novak Djokovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Tänavuse liivaväljakute hooaja teisel Masters 1000 taseme turniiril Madridis mängivad finaalis maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ja temast 11 aastat noorem Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 8).

Veel suurem kui vanusevahe on aga meeste kogemuste vahe. Djokovic on seni mänginud 47 Masters-turniiri finaalis ja võitnud neist 32. Tsitsipas on varem mänginud ainult ühe sellise finaali, kui ta mullu Torontos kaotas Rafael Nadalile. Aga just sealsamas Torontos võitis Tsitsipas 1/8 finaalis Djokovici 6:3, 6:7, 6:3. Seega räägib omavaheline mäng Tsitsipase kasuks.

“Ta ei ole kerge vastane. Nii noor ja juba maailma esikümnes. Tema võitmiseks pean näitama oma parimat mängu,” ütles Djokovic. Maailma esireket pole Madridis veel settigi kaotanud, aga tal on ka olnud kergem tee võrreldes Tsitsipasega. Näiteks veerandfinaalis andis Marin Cilic (Horvaatia, 9) Djokovicile loobumisvõidu. Madridis on Djokovic varem võitnud kaks korda (2011 ja 2016).

“Ma ei ole temaga liivaväljakul varem kohtunud, seega ei tea, mida oodata. Olen näinud palju tema mänge, aga ikkagi tuleb sellega kohaneda. Vaimne ettevalmistus on isegi kõige olulisem, ” arvas tänase finaali kohta Tsitsipas. “Kuid olen eelmise aastaga võrreldes kogenum ja see mängib liivaväljakul suurt rolli. Samuti olen mänguliselt märksa julgem kui aasta tagasi.”

Mida arvab ennustaja Peep?

Kihlveokontorite arvates on üsna selge favoriit Djokovic. Kui eilse poolfinaalis hinnati serblase võidušansse Dominic Thiemi vastu 1,7-1,8 kandis, siis täna on need 1,35-1,4. Spordiennustuse portaal Paf pakub kella 11 seisuga Djokovici võidule koefitsienti 1,37 ja Tsitsipasele 3,15. Vaadake Pafi tennisekoefitsiente siit.

Küsime aga hoopis spordiennustaja Peebult, kellele tema täna panustaks? “Djokovic on soosik ka minu silmis, ehkki mees pole pärast Australian Openi võitmist järgmistel turniiridel suurt midagi näidanud. Seepärast tundub, et tema koefitsient 1,37 on vast liiga madal. Kui oleks 1,5-1,6, siis võiks ehk panustada Novaki võidule. Kuid vaatame teisi ennustuspakkumisi ka. Usun, et Tsitsipasel on head võimalused vähemalt üks sett võita. Kreeklane on väga visa võitleja ja tal on ka piisavalt hea serv, et mingi aja selles matšis domineerida. Seepärast valiksin ennustamiseks hoopis variandi, kus koefitsient 2,5 on antud ennustusele, et sette mängitakse üle 2,5 – ehk siis lihtlabases keeles öelduna tuleb kolmesetiline mäng. Näiteks 10 eurot võiks sellele panustada, liiga julge ma sellises pakkumises poleks.”

Finaal algab Eesti aja järgi kell 19.30.

scroll to top